Liga 5. Seria I. Etapa 9: CSC Sânmartin II pierde acasă, un meci de șase puncte

Dacă echipa mare a cedat primele puncte în Liga 4, echipa secundă a Sânmartinului a pierdut primul meci în acest campionat. S-a întâmplat chiar pe propriul teren, unde a fost învinsă de Voința Suplac, una dintre contracandidatele la prima poziție. Oaspeții au deschis scorul prin Robert Miclean în minutul 56, după care, dubla lui Alin Covaci, din minutele 63 și 79  a ridicat scorul la 3-0 pentru oaspeți.  Golul de onoare al gazdelor a fost semnat de Teodor Cheregi cu nouă minute înainte de final.  Campionatul se relansează în condițiile în care Foresta Tileagd a învins, la scor, pe Toldy. Sânmartinul are +9 la adevăr iar Voința Suplac și Foresta au +7.

Echipa din Vadu Crișului, în doliu, după tragedia de la Gheghie, a reușit să câștige fie și în memoria conducătorului autoturismului implicat în accident, acesta fiind jucător al echipei din Vadu Crișului.

9 AS Vadu Crișului 8 2 2 4 12-18 8p -4
10 Minerul Şuncuiuş 7 2 1 4 15-17 7p -5
11 Locadin Ţeţchea 7 2 1 4 11-19 7p -5
12 ACS Progresul Sîniob 9 1 1 7 9-40 4p -8
13 LPS Bihorul Oradea 8 0 3 5 9-25 3p -9