Liga 5. Seria I. Etapa 22: Echipa din Săcuieni… ”stăruie” în plasa liderului, care se încurcă la Tileagd

CS Săcuieni, cunoscută drept urmașa de drept a Stăruinței, își continuă parcursul foarte bun și obține un nou succes: 3-1 cu Minerul Șuncuiuș, după ce, la pauză, tabela indica egalitatea: 1-1. Unirea Oșorhei a condus cu 1-0, la pauză, pe Voința Suplac după golul lui Gabi Trofin dar a fost egalată în repriza secundă. Partida s-a încheiat la egalitate: 1-1. FC Bihor a avut meci greu la Tilegad unde Foresta a condus cu 2-0 dar s-a văzut egalată in extremis. Un joc tensionat, soldat cu trei cartonașe roșii și vreo șase galbene! În acest moment echipa din Săcuieni ”vede” pe FC Bihor Legenda 1902. Distanța dintre cele două echipe este de numai trei puncte. La ”Vad” gazdele au avut  vad la goluri pentru un succes de casă cu 5-2. Scor de tenis la Aștileu: 6-0 pentru echipa gazdă în partida cu Unirea Bratca.

Liga 5. Seria I. Etapa 22

CS Săcuieni – Minerul Șuncuiuș 3-1

Slovan Valea Cerului –Viitorul Popești  3-0 (nu s-a disputat)

3 Inter Aştileu 21 14 2 5 70-33 44p +11
4 Minerul Şuncuiuş 21 11 5 5 46-27 38p +8
5 Voinţa Suplac 20 8 7 5 43-38 31p +1
6 AS Vadu Crișului 21 9 3 9 39-41 30p -3
7 AS Unirea Oşorhei 2016 20 8 3 9 34-32 27p -2
8 Toldy Sannicolau de Munte 20 7 1 12 38-70 22p -8
9 Unirea Bratca 20 6 1 13 48-73 19p -11
10 Viitorul Popeşti 21 6 1 14 22-44 19p -11
11 LPS Bihorul 20 6 0 14 47-74 18p -12
12 AS Slovan Valea Cerului 21 5 4 12 31-79 19p -14