Liga 5. Seria I. Etapa 22. Derby-ul nu s-a mai jucat…

Etapa a debutat cu un meci… nedisputat. Liderul seriei, CSC II Sânmartin, nu a ajuns la meciul cu Voința Suplac. Era un meci așteptat între locul trei și echipa de pe prima poziției. Comisia de Omologări a AJF Bihor va lua o decizie în proxima ședință. Vadu Crișului a adus trei puncte de la Aștileu în vreme ce dubla lui Iancu a asigurat succesul Șuncuiușului în fața copiilor de la LPS Bihorul. Victorie externă, la scor și pentru Bratca la Sâniob. Foresta Tileagd a rezolvat meciul cu Toldy în 8 minute când au marcat Bălăiban (36), Ikpe (39) și Rostaș (44). Toldy a înscris, în penultimul minut de joc, golul de onoare prin Letai. La Țețchea, Biharia a condus cu 3-0 dar Locadin a revenit incredibil și a egalat la 3! În cele din urmă tot Cetatea Biharia a dat lovitura de grație, printr-o lovitură liberă excelent executat de Mangra, de la 25 de metri.

LIGA 5. Seria I. Etapa 22

Voința Suplac – CSC Sânmartin II (NEDISPUTAT)

9 Inter Aștileu 21 6 2 13 29 66 20
10 Minerul Șuncuiuș 20 5 4 11 30 44 19