Liga 5. Seria I. Etapa 19. VEZI AICI rezultatele și clasamentul

În Seria I din Liga 5 etapa 19 a fost deschisă de unicul joc disputat sâmbătă și câștigat clar de Slovan la Biharia. La un moment dat echipa antrenată de Zeno Bundea conducea cu 4-0 pentru ca gazdele să reușească apoi să marcheze de două ori. În schimb liderul din Sânmartin n-a avut un meci tocmai ușor cu Inter Aștileu fiind egalitate la pauză: 0-0. La zece minute 0-0 la pauză, Teodor  Cheregi a marcat pentru 1-0 și după alte zece minute a marcat Marius Marian.  Cu opt minute înainte de final a venit și golul care a adus liniștea. Horia Ardelean a înscris la prima atingere de balon! Vadu Crișului a avut 1-0 în disputa cu Bratca dar a fost egalată, pentru un scor final: 1-1. Un alte egal, dar cu goluri mai multe, între PLS Bihorul și Locadin Țețchea (2-2), o remiză care nu ajută, prea mult, pe nimeni. Toldy a câștigat disputa ”derby” cu Progresul Sâniob, cu 1-0. Unde mai pui că Toldy a marcat acest gol în minutul 90…

10 Inter Aștileu 18 5 2 11 24 59 17
11 Minerul Șuncuiuș 18 4 3 11 26 42 15