Liga 5. Seria I. Etapa 10. CAO trece și de valul 10

*CAO a suferit în prima repriză a jocului de la Vadu Crișului unde gazdele au și deschis scoru prin Dan Mărghitaș însă, după reluare alb-verzii și-au făcut jocul și golurile au venit. Pașca a reușit o dublă iar Jurcăși-a recut și el numele pe lista marcatorilor.

*Toldy a obținut un succes la scor de neprezentare în deplasarea de la Sâniob, într-un deul al suferinței în privința numărului de puncte. A fost prima victorie în campionat pentru Toldy și al zecelea eșec pentru Progresul.

*Cu ”republicanii” pe teren LPS  a mai obținut o victorie în campionat, a patra.

*Slovan și Foresta au terminat la egalitate însă gazdele au ratat două lovituri de la 11 metri! Câte una în fiecare repriză astfel că partida s-a încheiat cu un scor alb: 0-0.

*Cetatea Biharia a condus, din prima repriză cu 1-0 pe Voința Suplac însă oaspeții au revenit și au egalat. Fiecare echipă se alege cu câte un punct. În fond tot e mai mult decât nimic…  Pentru Biharia este prima remiză din acest campionat…

*La Paleu Dinamo Leonardo a închis ”setul” cu Locadin Țețchea, scor final 6-1 după unul dintre cele mai bune jocuri făcute de echipa lui George Zima în acest sezon.

*În fine,într-un meci programat, inițial duminică și disputat sâmbătă, Minerul Șuncuiuș a trecut cu scor de forfait de Bratca.

1 ACS CAO 1910 Oradea 10 10 0 0 55-9 30p +15
2 Minerul Şuncuiuş 10 8 0 2 40-16 24p +9
3 CS Dinamo Leonardo 10 7 2 1 55-19 23p +8
4 Inter Aştileu 10 7 1 2 40-18 22p +10
5 Foresta Tileagd 10 5 2 3 32-19 17p +5
6 Voinţa Suplac 10 5 2 3 25-18 17p +2
7 Locadin Ţeţchea 10 4 1 5 29-33 13p -2
8 Cetatea Biharia 10 4 1 5 15-24 13p -5
9 LPS Bihorul 10 4 0 6 25-38 12p -6
10 CSC Viitorul Bratca 10 3 1 6 20-29 10p -5