LIGA 5. SERIA I: 4-4, cu evenimente la CAO – Dinamo; Cristi Butuc (Locadin) marchează de patru ori dar echipa sa pierde!

Derby-ul dintre CAO și Dinamo a adunat opt goluri, patru cartonașe roșii și vreo 10 galbene (socoteala s-ar putea să nu fie exactă și să mai fi fost avertismente). Scorul l-au deschis cei de la CAO prin căpitanul Haș după care, la oduă minute distanță, Egri, portarul lui CAO a produs un penalty pe care Dinamo l-a transformat prin Hodișan. Dinamo a preluat conducerea după ce Gyori l-a învins pe portarul lui CAO cu un șut pe scurt însă, în minutul 41 Panti a egalat (2-2) cu un șut după o centrare din lovitură liberă. CAO a trecut în avantaj după reușita lui Darius Costea urmată însă de un nou gol egalizator marcat de Junc cu un șut de la aproape 30 de metri. Tot Costea și-a adus echipa în avantaj, 4-3, reușind dubla în minutul 72 numai că Dinamo a replicat prin Hodișan la o contră doi vs unu și a reușit dubla, după ce a egalat: 4-4. Finalul a fost încins fiind arătate nu mai puțin de patru cartonașe roșii: Man și Zoli Laszlo de la CAO respectiv Junc și Hodișan de la Dinamo. Jucătorii lui CAO au mai încasat patru galbene iar cei ai lui Dinamo cam șase.

Să-i spună cineva lui Cristi Butuc că echipa sa a pierdut meciul de acasă, cu Slovan. Să-i spună că cele patru goluri marcate de el nu au fost îndeajuns nici măcar pentru un punct…

5 Foresta Tileagd 21 10 3 7 75-39 33p +3
6 Minerul Şuncuiuş 21 10 2 9 57-45 32p +2
7 Cetatea Biharia 21 9 4 8 42-46 31p +1
8 CSC Viitorul Bratca 21 8 3 10 39-49 27p -6
9 ACS Slovan Valea Cerului 21 7 4 10 35-48 25p -5
10 Locadin Ţeţchea 21 7 3 11 54-67 24p -9
11 AS Vadu Crișului 21 7 3 11 35-54 24p -6
12 LPS Bihorul Oradea 21 6 0 15 44-93 18p -15
13 Toldy Sannicolau de Munte 21 2 3 16 29-112 9p -24
14 ACS Progresul Sîniob 21 0 4 17 19-85 4p -26