Liga 5 programează, în week-end, etapa 15. VEZI AICI programul partidelor

Ciao restaurant - pizzerie

A doua rundă a returului din Liga 5 se va desfășura duminică, având o singură excepție, meciul de la Suplac. Chiar și ora este aceeași, duminică, ora 15, doar meciul de la Cheresig fiind programat să înceapă cu o oră mai devreme. Capul de afiș îl reprezintă, fără doar și poate, meciul de la Vașcău dintre primele două clasate din Seria II. Aveți, în cele ce urmează, programul jocurilor și clasamentele înaintea etapei.

Liga 5. Seria I. Etapa 15

Sâmbătă, 16 martie

15:00 Voința Suplac – Progresul Sâniob

SC Rozsdas Service SRL

Duminică, 17 martie

15:00 Toldy – Cetatea Biharia

15:00 Sânmartin II – AS Vadu Crișului

15:00 LPS Bihorul – Viitorul Bratca

15:00 Minerul Șuncuiuș – Slovan Valea Cerului

15:00 Foresta Tileagd – Inter Aștileu

Locadin Țețchea – stă (joacă amical, sâmbătă, cu Old Boys Oradea)

CLASAMENT

1       CSC Sânmartin   13     12     0       1       39     8       36p

2       Foresta Tileagd    13     10     2       1       45     11     32p

3       Voinţa Suplac      13     8       2       3       43     15     26p

4       Viitorul Bratca    13     8       1       4       30     21     25p

5       Cetatea Biharia    13     6       3       4       37     21     21p

6       Slovan                 13     6       3       4       34     18     21p

7       Locadin Ţeţchea  13     4       3       6       25     31     15p

8       Minerul Şuncuiuş 13     4       2       7       22     25     14p

9       AS Vadu Crișului         13     4       2       7       20     29     14p

10     Toldy Sannicolau 12     4       1       7       17     34     13p

11     Inter Aştileu                  13     4       0       9       18     50     12p

12     LPS Bihorul                  13     1       3       9       13     40     6p

13     Progresul Sîniob  13     1       2       10     11     51     5p

Liga 5. Seria II. Etapa 15

Duminică, 17 martie

14:00 Voința Cheresig – Voința Ciumeghiu

15:00 Gloria Căbești – Vida Pomezău

15:00 Partizanul Sânnicolau Român – Victoria Tulca

15:00 Biharea Vașcău – Unirea Oșorhei

15:00 Zorile Buntești – Vulturul Dobrești

15:00 Victoria Avram Iancu – Viitorul Tărian

15:00 Unirea Roșia – Izvorul Cociuba

CLASAMENT

1       Biharea Vaşcău   14     9       2       3       40     17     29p

2       Unirea Oşorhei    14     9       2       3       37     17     29p

3       Unirea Roşia        14     8       2       4       39     30     26p

4       Viitorul Tărian    14     7       1       6       40     32     22p

5       Voinţa Cheresig   14     6       4       4       29     22     22p

6       Zorile Buntesti     14     6       4       4       32     27     22p

7       Gloria Căbeşti     14     6       1       7       39     42     19p

8       Victoria Tulca      14     6       1       7       36     42     19p

9       Vulturul Dobreşti 14     5       3       6       19     30     18p

10     Partizanul            14     5       2       7       27     25     17p

11     Voința Ciumeghiu         14     4       3       7       23     27     15p

12     Vida Pomezeu      14     4       3       7       28     39     15p

13     Izvorul Cociuba   14     2       5       7       18     38     11p

14     Avram Iancu        14     4       1       9       25     44     7p

Din aceeași categorie