Liga 5 Bihor. Seria II. Meci întrerupt la Tărian! Vezi aici rezultatele consemnate în etapa 7

Seria II din Liga 5 a consemnat un meci cu neîndeplinirea condițiilor de joc. La Tărian, echipa locală Viitorul a primit replica Glorie Căbești. În minutul 72, la scorul de 1-0 pentru Tărian, o lovitură liberă acordată pentru gazde a dus la protestele a doi jucători de la Gloria Căbești. Conform oficialilor partidei, aceștia au adus injurii arbitrului asistent și au fost eliminați. Imediat a urmat un meleu dispersat, cu greu de oamenii de ordine. Rămasă în nouă jucători Gloria nu a mai vrut să revină pe teren. De fapt au dorit acest lucru doar șase jucători, insuficient pentru ca jocul să poată continua iar partida sa încheia la scorul de 1-0 în minutul 72.

Războiul rozelor dintre Vașcău și Buntești a fost câștigat de oaspeți cu 2-1 în ideea în care gazdele au ratat două lovituri de la 11 metri, ambele apărate de ”veteranul” Remus Indrei.

Să spunem că derbyul s-a jucat la Roșia unde Gloria Beiuș a învins cu 3-1. Oraș și Ban au adus ”binșenii” în avantaj, Moce a reaprins speranța gazdelor, după pauză, însă Cristi Marcu a marcat, din nou și a înlăturat orice emoție.

Viitorul Batăr – Partizanul Sânnciolau Român 1-3

Izvorul Cociuba – Vulturl Dorbrești 2-0

Viitorul Tărian – Gloria Căbești 1-0 (meci întrerupt în minutul 72) probabil 3-0 la ”omologare”.

Victoria Tulca – Victoria Avram Iancu 3-6

Biharea Vașcău – Zorile Buntești 1-2

Vida Pomezeu – Voința Ciumeghiu 1-0

Unirea Roșia – Gloria Beiuș 1-3