Liga 4. VEZI AICI rezultatele și marcatorii etapei 21

Liga 4 Bihor a programat sâmbătă partidele etapei 21. În primele două jocuri CS Diosig și CAO, cele care au oferit, în urmă cu o săptămână, un meci memorabil, au încheiat victorioase, cu același scor: 2-0. A urmat succesul Viitorului Borș în fața Șteiului, un succes la scor. CSC Sânmartin a trecut și de al 19-lea val, victorie concludentă pe terenul echipei din Salonta. CS Oșorhei încasează goluri multe pe propriul teren. După 4-6 cu CS Mădăras a urmat azi un 2-5 cu Crișul Aleșd. CS Săcueni a avut 1-0 la pauză iar apoi un punct asigurat în minutul 88 însă în cele trei minute rămase Cora și Chișvasi au adus succesul Sântandreiului. Valea lui Mihai a obținut trei puncte mari în lupta pentru locul trei.

La Diosig, un meci echilibrat între CS Diosig și Mădăras. Dominarea din partea secundă a echipei oaspete se putea solda cu un gol al lui Pușcaș, care, singur în 6 metri, s-a lovit de o paradă de senzație a lui Vlad Ghețe. În minutul 82 Toseschi, printr-o alunecare la sacrificiu era cât pe ce să-și înscrie un autogol antologic. Istoria din meciul cu CAO, când a macat de două ori în ultimele cinci minute s-a repetat! Trupa lui Durdeu a reușit să înscrie în minutul 85, în urma unei lovituri libere, când Vali Mangra a reluat cu capul pentru 1-0. În minutul 92 același Mangra a reușit dubla după o acțiune personală.

După două etape mai puțin faste, cu eșec la Universitatea și egal, acasă, cu CS Dosig (3-3 după ce conducea la pauză cu 3-0), CAO a obținut un succes pe terenul unei echipe în criză de puncte, Bihorul Beiuș. Vârfurile au fost responsabile cu golurile. Bogdan Laslău și Sergiu Ciocan au marcat în ultima jumătate de oră.

Bihorul Beiuș – CAO

Viitorul Borș este din nou în grafic după un succes conturat, facil până la urmă, în fața băieților din Ștei. Eșecul șteienilor menține suspansul în subsolul clasamentului.

Dubla lui Ovidiu Popa a deschis drumul spre cele trei puncte, altfel scontate, pentru echipa antrenată de Călin Cheregi. Gazdele au fost în ghinioniste după ce și-au dat și autogol.

Scor, mai degrabă de hochei la Alparea unde CS Oșorhei a fost învinsă de Crișul Aleșd. Horvath a reușit o triplă într-un meci în care echipa din Aleșd s-a găsit mereu la conducere.

Unirea Valea lui Mihai s-a impus la limită, 1-0, scor mai degrabă cu care ne obișnuise… FC Universitatea. Bacso cu un șut frumos, din unghi, a înscris unicul gol al acestei dispute.

CS Săcueni și Crișul Sântandrei au oferit o primă repriză disputată golul venind dintr-un penalty acordat pentru un henț în careul oaspeților. 1-0 la pauză pentru echipa lui Gobe jr. Dianu nu duce lipsă de golgheteri. Dacă nu au fost Dobrescu și Lascu (ambii suspendați) a reapărut la rampă Cora cu o dublă și robustul Bogdan Chișvasi. De notat că în minutul 88 scoru era: 1-1!