LIGA 4 și LIGA 5: Toate rezultatele și CLASAMENTELE actualizate sunt AICI după etapa din 8-9 aprilie

Giorgio Mare Oradea

Cele patru pretendente la primul loc în Liga 4 nu au făcut nicun pas greșit în etapa cu numărul 20. CS Diosig, FC Universitatea și Bihorul Beiuș au câștigat în deplasare iar Crișul Sântandrei a stat dar cu puncte astfel că ecartul dintre echipe este același.

În Liga 5 FC Bihor Legenda 1902 merge perfect în timp ce în cealaltă serie Dacia Gepiu, posesoarea unui lot experimentat, s-a desprins după ce Vașcăul a remizat la Dobrești într-un final incendiar iar Unire Roșia a pierdut, acasă, cu Gloria Căbești.

LIGA 4. Etapa 20

Sâmbătă, 8 aprilie

Olimpia Salonta – FC Universitatea Oradea 1-3 (0-1)

Viitorul Borș – Bihorul Beiuș 1-2 (1-1)

CS Mădăras – CS Diosig 1-7 (1-3)

Crișul Aleșd – CSO Ștei 2-0 (1-0)

Crișul Sântandrei – FC Paleu 3-0 ( nu se dispută)

Padișul Gurani – CS II Oșorhei 0-3 (nu se dispută)

Unirea Valea lui Mihai – etapă liberă

Duminică, 9 aprilie

CSC Sînmartin – Unirea Livada 1-2 (0-0)

CLASAMENT

1 CS Diosig                  18     15     2       1       65-18                   47p   +20

2 Crişul Sântandrei      19     14     2       3       67-22                   44p   +14

3 Bihorul Beius            19     13     5       1       48-14                   44p   +17

4 FC Universitatea       18     14     0       4       58-21                   42p   +15

5 Valea lui Mihai                   18     10     1       7       32-19                   31p   +4

6 Unirea Livada           19     8       4       7       46-47                   28p   -2

7 CSO Ştei                   19     6       8       5       30-31                   26p   -1

8 CS Mădăras              19     8       1       10     41-55                   25p   -5

9 Viitorul Borş             18     7       2       9       44-42                   23p   -4

10 Crişul Aleşd             19     7       2       10     36-34                   23p   -7

11 CS 2 Osorhei           19     6       5       8       31-49                   23p   -4

12 CSC Sânmartin       19     4       5       10     24-43                   17p   -13

13 Olimpia Salonta      19     3       3       13     22-44                   12p   -18

14 CSC FC Paleu                  19     2       4       13     15-36                   10p   -17

15 AS Padișul Gurani  18     0       2       16     12-96                   2p     -28

LIGA 5

Seria 1 Etapa 17

Sâmbătă,  8 aprilie

Viitorul Popești – AS Vadu Crișului 0-3 (nu se dispută)

FC Bihor Legenda – Toldy Sânnicolau de Munte 6-0

CS Săcueni – Unirea Oșorhei         2-0

Minerul Șuncuiuș – LPS Bihorul 5-1

Voința Suplac – Unirea Bratca      1-1

Foresta Tileagd – etapă liberă .

Dumninică, 9 aprilie

Slovan Valea Cerului – Inter Aștileu 2-2

CLASAMENT SERIA I

1 FC Bihor Legenda 1902        15     14     1       0       79-4           43p   +19

2 CS Săcueni                            16     11     2       3       52-22          35p   +11

3 Inter Aştileu                           16     10     2       4       54-31          32p   +8

4 Minerul Şuncuiuş                  16     9       4       3       34-15          31p   +7

5 Vadu Crișului                     16     7        2        7        28-30      23p    -1

6 Voinţa Suplac                     15      5        5        5        31-32       20p    -4

7 Unirea Oşorhei                   15     6       1       8       28-27          19p   -2

8 Viitorul Popeşti                   16     6       1       9       22-29           19p   -5

9 Toldy San. Munte               16     6       1       9       26-57           19p   -11

10 Unirea Bratca                   16     5       1       10     42-57           16p   -8

11 Foresta Tileagd                15     3       3       9       30-49           12p   -7

12 LPS Bihorul                      16     4       0       12     34-61           12p   -12

13 Slovan Valea Cerului           15      3        3        9        23-69        12p   -12

Seria 2. Etapa 15

Sâmbătă, 8 aprilie

Vulturul Dobrești – Biharea Vașcău  3-3

Voința Ciumeghiu – CSC Dacia Gepiu 1-6

Cetatea Biharia – CF Liberty 2-3

Zorile Buntești – Viitorul Tărian 5-1

Izvorul Cociuba Mare – Victoria Tulca 4-0

Duminică, 9 aprilie

Unirea Roșia – Gloria Căbești 4-6

CLASAMENT SERIA II

1 Dacia Gepiu       15      12      2        1        56-16 38p    +17

2 Biharea Vaşcău  15      11      2        2        49-11   35p    +11

3 Zorile Buntesti    15      10        1        4        41-27 31p    +7

4 Unirea Roşia      15      9        1        5        44-28 28p    +7

5 Cociuba Mare    15      7        3        5        45-33 24p    0

6 Vulturul Dobreşti         15      5        4        6        25-38 19p    -5

7 Gloria Căbeşti  14      5        2        7        38-44 17p    -4

8 Victoria Tulca    15      4        3        8        20-35 15p    -9

9 Voinţa Ciumeghiu         15      4        3        8        26-46 15p    -6

10 Cetatea Biharia   15      4        3        8        30-39 12p    -6

11 CF Liberty Oradea     14      3        0        11      15-36 9p      -9

12 Viitorul Tărian  15      3        0        12      21-61 9p      -15

*Cetatea Biharia a fost penalizată cu -3 puncte.

Din aceeași categorie