LIGA 4. O nouă etapă cu ”seturi”!

Nici runda a 8-a din Liga 4 Bihor n-a rămas datoare la capitolul goluri și scoruri de tenis. Olimpia Salonta a câștigat, cu ”set” la 2 duelul cu Bihorul Beiuș, un meci între două echipe cu mari probleme sezonul precedent. Șipoș a reușit o triplă, Cristi Țârlea, o dublă iar puștiul de 16 ani, Varga, și-a trecut, și el pe lista marcatorilor. Un alt set a fost administrat de Viitorul Borș… Disoigului: 6-1, chiar pe terenul celei din urmă. Petricău a reușit un hattrick. CSO Ștei a învins Unirea din Valea lui Mihai după un meci dificil, cu accidentarea lui Mark Kis, portarul oaspeților. CS Oșorhei s-a reîntors cu o victorie fără dubii, în fața Mădărasului. CAO a câștigat, cu 4-0, la Cordău, partida cu CSC II Sânmartin. La 0-1, gazdele au rămas în zece după ce în minutul 55 Șendruțiu a văzut al doilea galben și a fost eliminat în jocul deschis și închis de golurile lui Marius Hosu.

Ziua de sâmbătă a avut un final nebun la Săcueni. Acolo, Crișul Aleșd a avut 3-0 la pauză iar gazdele au revenit, fantastic și au egalat.3-3! Dar nebunia a continuat iar Aleșdul a marcat de alte două ori în final de meci!

CSO Ștei – Unirea Valea lui Mihai 2-0

Au marcat: Gruie 31, Pirtea 89

Olimpia Salonta – Bihorul Beiuș 6-2

CS Oșorhei – CS Mădăras 3-0

Au marcat: Nino Ban 18, Paul Suciu 55, 65/Buzgău 70

CS Diosig – Viitorul Borș 1-6

Au marcat: Berindei 85/Petricău 32, 37, 48, Ienciu 70, S. Zadori 89, E. Zadori 90

CSC Sânmartin – CAO 0-4

Au marcat: Hosu 17, 90, Panti 57, Letan 83pen

CS Săcueni – Crișul Aleșd 3-5

Au marcat: Robi Gergely 48, Norbert Lorincz 51, Vlad Țap 82 ag/Horvath 11, Vlad Țap 15, Vlad Gordan 26, Mândrilă 89, Boer 90+4.