LIGA 4. ETAPA 4: Unirea Livada și CS Mădăras, în plasa liderului CSC Sânmartin

S-a încheiat etapa a patra a Ligii 4. CSC Sânmartin este liderul, cu maxim de puncte, campioana în exercițiu luând un start lansat spre un nou baraj de promovare în Liga 3. Unirea Livada și Bihorul Beiuș își păstrează și ele invincibilitatea după primele patru etape

*CS Oșorhei a avut trei bare, aceeași, cea din stânga portarului gazdelor, în disputa cu CS Mădăras, dar victoria a revenit Mădărasului.

*Final de meci incendiar la Sântandrei. Cu trei goluri în opt minute. Unirea a marcat ultimele două goluri din lovituri libere. Golul victoriei a fost reușit de Tibi Szeles.

*Trebuie și un pic de inspirație. Jucătorii beiușeni Daniel Toma și Paul Mihuța au rezolvat câștigătoarea din duelul Livada – Borș. Mai mult, introdus în teren în minutul 60, Paul Mihuța a reușit o dublă în primele patru minute jucate!

*CS Diosig a câștigat cu 3-0 partida disputată, la Paleu cu Olimpia Salonta. Oaspeții au evoluta 70 de minute cu om în minus după eliminarea lui ”Gentile” pentru injurii la adresa arbitrului.

*Disputa orădeană dintre CAO și Universitatea, de pa Stadionul Iuliu Bodola s-a încheiat cu un scor alb.

*CSC Sânmartin a câștigat derbyul cu Dacia Gepiu, cu un gol marcat în minutul 90+2 de Mădălin Trip. A fost un meci greu pentru campioană, lucru pe care l-a simțit și Călin Cheregi, antrenorul gazdelor, probabil datorită trăirilor intense de pe margine.

*Șteiul a obținut un punct în fața Beiușului. Oaspeții au avut o dublă ocazie la o lovitură de colț în vreme ce șteienii au dominat teritorial și au avut o bară transversală în urma unei lovituri libere. Șteienii încă nu au găsit drumul spre gol dar au cedat lanterna roșie.

*Crișul Aleșd a rezolvat meciul cu CS Săcueni, imediat după pauză, în decurs de 10 minute, perioadă în care a înscris de patru ori!Omul meciului a fost Daniel Varga, cu gol și două pase de gol!