Liga 4. Etapa 4: Remiză albă în disputa orădeană CAO – Universitatea; Șteiul predă lanterna roșie

CS Diosig a câștigat cu 3-0 partida disputată, la Paleu cu Olimpia Salonta. Oaspeții au evoluta 70 de minute cu om în minus după eliminarea lui ”Gentile” pentru injurii la adresa arbitrului. Disputa orădeană dintre CAO și Universitatea, de pa Stadionul Iuliu Bodola s-a încheiat cu un scor alb.

*CSC Sânmartin a câștigat derbyul cu Dacia Gepiu, cu un gol marcat în minutul 90+2 de Mădălin Trip. A fost un meci greu pentru campioană, lucru pe care l-a simțit și Călin Cheregi, antrenorul gazdelor, probabil datorită trăirilor intense de pe margine.

Șteiul a obținut un punct în fața Beiușului. Oaspeții au avut o dublă ocazie la o lovitură de colț în vreme ce șteienii au dominat teritorial și au avut o bară transversală în urma unei lovituri libere. Șteienii încă nu au găsit drumul spre gol dar au cedat lanterna roșie.

Crișul Aleșd a rezolvat meciul cu CS Săcueni, imediat după pauză, în decurs de 10 minute, perioadă în care a înscris de patru ori!