Liga 4. Etapa 25. Salonta leagă două victorii iar Viitorul Borș marchează de șapte ori într-o repriză; Portarul Vlad Ghețe înscrie al 14 lea gol

*Nebunie curată în partea secundă a partidei de la Borș dintre Viitorul și Biharea Vașcău. Oaspeții au evoluat neașteptat de bine în prima parte, un joc solid, cu care Viitorul a avut mult de furcă. În partea secundă însă a început ploaia, cea cu goluri. A început în primele secvențe ale reprizei și nu s-a mai oprit decât la ultimul fluier. De șapte ori au marcat băieții lui Ovi Lazăr, Gergely reușind nu mai puțin de patru goluri!

*Final nebun la Universitate unde gazdele au macat de două ori în ultimele secvențe ale jocului. ”Căpitanul” Bulz a deschis scorul iar Marian Pop a înscris în prelungiri în urma unei lovituri libere din lateral.

*La Aleșd, Crișul a făcut un pas mare pentru salvarea de la retrogradare după ce a dispus de campioana în exercițiu, CS Diosig. Oasepții s-au ales cu un nou gol marcat de portarul Vlad Ghețe, al 14-lea stagional, 12 în campionat și două în Cupa României.

*Olimpia Salonta muncește pe brânci să salveze ce se mai poate salva. Salontanii au învins la Ștei și încă mai speră după ce au legat două victorii.

*Amenințați cu retrogradarea băieții din Mădăras au dres-o la Beiuș unde s-au impus cu 2-0. În minutul 18 o greșeală individuală, la mijlocul terenului, a dus la un contraatac doi vs unu la finele căruia Vali Petricău a înscris. Cu un sfert de oră înainte de final Vali Petricău a primit o pasă de la Pereț, s-a întors și a șutat apoi în vinclul porții lui ”Odo”.

LIGA 4. ETAPA 25

Viitorul Borş – Biharea Marmogranit Vaşcău 7-0 (0-0)

Cr. Tătar 47, Gergely 62, 63, 85, 91, Teodor Popa 76, Akos Waritz 90

CSO Ştei – CSM Olimpia Salonta 0-2 (0-0)

Au marcat: Cârjan 32, Ciocan 49

FC Universitatea Oradea – Clubul Sportiv Oşorhei 2-0 (2-0)

Au marcat: Bulz 88, Maria Pop 90+2

Crişul Aleşd – CS Diosig 4-2 (1-0)

Au marcat: Ionuț Bot 28, Șoit 56, Sergiu Pop 66, Dumiter 89/ Sereș 76, Ghețe 90 pen

Bihorul Beiuș – CS Mădăras 0-2 (0-1)

A marcat: Vali Petricău 18, 75

18:00 Unirea Valea lui Mihai – CS Săcueni

18:00 Unirea Embrak Livada – Dacia Gepiu

18:00 Crişul Sântandrei – CSC Sânmartin