LIGA 4. Etapa 24: CSC Sânmartin înscrie de patru ori în primele 10 minute! Salonta câștigă cu un gol marcat în prelungiri; Beiușenii iau trei goluri și la Săcueni

Olimpia Salonta a furnizat o mare surpriză după ce a dispus de Crișul Sântandrei printr-un gol marcat în prelungirile partidei. Liderul CSC Sânmartin a reușit o performanță memorabilă. Liderul a marcat de patru ori în primele 10 minute ale jocului cu Viitorul Borș! Performanța e respectabilă și pentru o echipă de handbal….

*Un 0-0 cât se poate de viu la Aleșd între Crișul și Unirea Embark Livada. Căldura a fost cel mai puternic adversar al ambelor echipe. Altfel oricare dintre ele puteau câștiga. Dumitru Lele (Livada) iar de partea cealaltă Sergiu Pop au ratat din situații singur cu portarul. Un rezultat, în cele din urmă, echitabil.

*La Salonta Olimpia a obținut o mare gură de oxigen după un meci canicular și la propriu și la figurat. Ultima jumătate de oră a fost animată de golurile marcate. Olariu a deschis scorul cu un șut din 14 metri, pe colțul scurt însă Sergiu Ciocan, golgheterul salontanilor a macat cu o reluare cu capul. Golul victoriei care păstrează șanse de supraviețuire în L4 pentru Olimpia a fost reușit de Laza cu un șut direct în vinclu din 18 metri, un euro-gol.

Liga 4. Etapa 24

Crişul Aleşd – Unirea Embrak Livada 0-0

Olimpia Salonta – Crişul Sântandrei 2-1 (0-0)

Au marcat: Ciocan 69, Laza 90+1/Olariu 60

CSC Sânmartin – Viitorul Borş 6-2 (4-1)

Au marcat: Pintea 2, Sorin Ban 3, Ov Popa 6, Mădălin Trip 10, Șumălan 47, Vlad Daina 51 / Cr. Tătar 41, Gergely 90+1.

16 Biharea Marmogranit Vaşcău 23 2 2 19 32-106 8p -25

*Clasamentul cuprinde și succesul echipei CSC Sânmartin în partida cu Bihorul Beiuș, meci nedisputat întrucât beiușenii au refuzat să intre pe teren, meci omologat de altfel de AJF Bihor cu scorul de 3-0 în favoarea echipei din Sânmartin.