LIGA 4: Etapa 10: CSC Sânmartin, maestra finalurilor de partide! CAO, urcă, provizoriu, pe locul doi

Liderul, CSC Sânmartin, a învins la Aleșd în ultimele minute, după un penalty transformat de Sorian. Crișul Aleșd a condus cu 2-1 dar s-a văzut, în cele din urmă, învinsă.

CAO a confirmat, la Borș, forma bună pe care o traversează impunându-se la Borș, după un gol marcat în urma unei faze fixe. Unicul gol al partidei a fost înscris de Sergiu Ciocan, care a executat o lovitură liberă la care zidul s-a ”spart”.  CAO urcă pe locul doi, dar provizoriu pentru că  deși Valea lui Mihai a remizat acasă, Unirea Livada pare să aibă prima șansă în meciul cu CS Mădăras.

Olimpia Salonta a învins la Ștei, cu 1-0, după un gol marcat de Sergiu Pintea. Acesta a reluat, din opt metri, o minge respinsă de portarul gazdelor la o lovitură liberă executată de Răzvan Giura.

Bihorul Beiuș a reușit să câștige, fără drept de apel, în fața Daciei Gepiu, cu scor de tenis: 6-0. Din păcate lucrurile nu s-au liniștit la Gepiu iar una dintre cele mai bune echipe din Bihor, în ultima ediție, este pe loc retrogradabil.

2-0, scor periculos pentru cine conduce. Așa s-a întâmplat la Universitate unde studenții au avut 2-0, încă de la pauză, dar au fost egalați după ce Oșorheiul a marcat două goluri într-un interval de șapte minute.