Liga 4: Crișul Aleșd câștigă la ”Universitate”

Crișul Aleșd a încheiat în forță sezonul 2018/19 cu o victorie, în deplasarea de la Oradea, cu FC Universitatea. Sebi Mândrilă a deschis scorul pentru echipa lui Ciprian Fogarasi, după 12 minute iar tabela nu s-a mai schimbat până la pauză. La trei minute după reluare, abia revenit de la Kyev, unde a jucat și a marcat pentru naționala de minifotbal a României, Andrei Ferik a restabilit egalitatea. Ultimul sfert de oră a fost ”nebun”. Aleșdul a preluat conducerea după reușita lui Vlad Todor în minutul 76. Studenții a replicat prin noul intrat, Andrei Toma, care a egala: 2-2 în minutul 80 dar oaspeții au pus mingea la centru și au marcat golul victoriei la faza imediat următoare prin Horvath (2-3). Și pentru ca tacâmul să fie complet și cireașa să fie pusă pe tortul unui joc spectaculos, Sebi Mândrilă a ratat o lovitură de la 11 metri în prelugirile partidei. FC Universitatea – Crișul Aleșd 2-3, rezultat final.