LIGA 4 Bihor. VEZI AICI REZULTATELE etapei a 8-a!

S-a încheiat și etapa a 8-a din Liga 4 o dată cu jocul de la Sântandrei unde Foresta Tileagd a jucat curajos și a deschis scorul, în primele secunde, prin Gado. Kun avea să egaleze după care a rezultat un joc aspru. Gado a zguduit transversalele din lovituri libere centrale de la 20 de metri. Golul izbăvitor a venit de la ”Gentile” care a reluat cu capul, în colțul lung, în urma unui corner. În absența lui Șumălan și accidentarea lui Cora, importante rămân doar cele trei puncte.

În primul meci de duminică Unirea Livada a obținut a 4-a victorie, grație prestației solide din prima repriză a partidei cu studenții.

Altfel, runda a 8-a din Liga 4 Bihor n-a rămas datoare la capitolul goluri și scoruri de tenis. Olimpia Salonta a câștigat, cu ”set” la 2 duelul cu Bihorul Beiuș, un meci între două echipe cu mari probleme sezonul precedent. Șipoș a reușit o triplă, Cristi Țârlea, o dublă iar puștiul de 16 ani, Varga, și-a trecut, și el pe lista marcatorilor. Un alt set a fost administrat de Viitorul Borș… Disoigului: 6-1, chiar pe terenul celei din urmă. Petricău a reușit un hattrick. CSO Ștei a învins Unirea din Valea lui Mihai după un meci dificil, cu accidentarea lui Mark Kis, portarul oaspeților. CS Oșorhei s-a reîntors cu o victorie fără dubii, în fața Mădărasului. CAO a câștigat, cu 4-0, la Cordău, partida cu CSC II Sânmartin. La 0-1, gazdele au rămas în zece după ce în minutul 55 Șendruțiu a văzut al doilea galben și a fost eliminat în jocul deschis și închis de golurile lui Marius Hosu. Ziua de sâmbătă a avut un final nebun la Săcueni. Acolo, Crișul Aleșd a avut 3-0 la pauză iar gazdele au revenit, fantastic și au egalat.3-3! Dar nebunia a continuat iar Aleșdul a marcat de alte două ori în final de meci!

CS Diosig – Viitorul Borș 1-6

Au marcat: Berindei 85/Petricău 32, 37, 48, Ienciu 70, S. Zadori 89, E. Zadori 90

CSC Sânmartin – CAO 0-4

Au marcat: Hosu 17, 90, Panti 57, Letan 83pen

CS Săcueni – Crișul Aleșd 3-5

Au marcat: Robi Gergely 48, Norbert Lorincz 51, Vlad Țap 82 ag/Horvath 11, Vlad Țap 15, Vlad Gordan 26, Mândrilă 89, Boer 90+4.

Unirea Livada – FC Universitatea 2-1

Au marcat: Laslău 27, David 40/Bulz 70

Crișul Sântandrei – Foresta Tileagd 2-1

Au marcat: Kun 8/Gado 1, Cl Copil 82