Liga 4 Bihor. Rezultate de ”tenis” în etapa 7; 38 de goluri marcate!!!

Etapa a 7-a din Liga 4 a început, la mijlocul săptămânii, cu setul la zero administrat de Borș băieților de la Ștei, ajunși la graniță în exact 11 oameni. Apoi a continuat, tot cu et la zero, administrat de CAO celor de la Dosig. Dacă e ziua rezultatelor de tenis, apoi așa să fie… Universitatea a câștigat la Mădăras cu deja clasicul și ”halepianul” 6-0. A urmat un 5-0 cu care Sântandreiul a învins la Oșorhei unde fostul jucător al gazdelor, Andrei Șumălan a reușit un hattrick. S-a strecurat și un 0-1, în Aleșd – Salonta, scor stabilit de reușita timpurie a lui Ionuț Perț care a marcat în minutul 4. La Beiuș, Bihorul a deschis scorul din penati-ul transformat de Țirban (36) fiind egalată, la două minute după reluare tot din penalti, autor Cheregi (47). De altfel, Cheregi a reușit dubla (77) cu un șut în vinclu de la 17 metri iar apoi hattrickul după un contratac (78). Ei bine, Foresta Tileagd a obținut prima victorie în acest sezon și a predat lanterna roșie.