Liga 4 Bihor. Etapa 9. Revelația campionatului, Crișul Sântandrei, face scor la Aleșd; VEZI AICI rezultatele etapei a 9-a

Sub comanda lui Petre Gabor, Crișul Sântandrei a câștigat și în deplasarea de la Aleșd, unde avea 5-0 în minutul 35. Gruparea din Sântandrei a acumulat opt meciuri fără înfrângere, dintre care șapte victorii, vestiarul unit de antrenor, este cel care acumulează puncte după puncte. Să consemnăm remiza de la ” Universitate”, succesul categoric al liderului incontestabil, CAO (mult peste toate celelalte echipe din Liga 4) dar și victoriile, destul de ușor obținute de Valea Lui Mihai și Viitorul Borș. În schimb Bihorul Beiuș predă lanterna, cel puțin până mâine, după victoria obținută în fața celor de la CS Săcueni după un final nebun în care oaspeții conduceau, în minutul 86 cu 2-1!

PS Le Beiuș s-a jucat cuplaj, pentru că după meciul băieților de la Bihorul a jucat Gloria, în Liga 5, cu Avram Iancu. Mădălin Trip a marcat unicul gol, din penalty: 1-0 pentru Gloria.