Liga 3; România: Pași greșiți pentru Luceafărul și Sânmartin

Pentru că duminică, 24 noiembrie are loc al doilea tur pentru președinția României, toate partidele etapei a 14-a, penultima a turului din Liga 3, au fost programate vineri. Ambele echipe bihorene, angrenate în campionatul Seriei a 5-a, au călcat strâmb. Și uite așa, o afacere între Recea și echipele bihorene, s-a transformat într-una maramureșeană, Recea și Minaur fiind primele două clasate. Mai mult, CSC Sânmartin a coborât mult în ierarhie după cele patru eșecuri consecutive.

CSC Sânmartin a cedat acasă, 1-2 cu Minaur Baia Mare, aceeași echipă care o eliminase în barajul de promovare din 2018. Bihorenii au avut meciul în mână, meci care a început de la 1-0, gol marcat din penalty de Sergiu Pop. Finalul a fost dezastruos. Minaur a egalat în minutul 80 iar Giurgiu a adus victoria maramureșenilor în minutul 86.

Nici Luceafărul n-a avut o soartă mai bună în deplasarea de la Bistrița. Gloria a marcat un gol unul și bun, 1-0, scor care o îndepărtează pe Luceafărul de prima poziție.

1.Fotbal Comuna Recea 31
2.Minaur Baia Mare 27