Liga 3 programează partidele etapei 7. VEZI AICI cu cine joacă bihorenii…

Ciao restaurant - pizzerie

Liga 3 programează partidele etapei a 7-a. Cele două echipe bihorene, care fac parte din Seria 5, vor juca vineri, de la ora 15:00. CSC Sânmartin întâlnește, la Sântion pe Gloria Bistrița în vreme ce Luceafărul, în tentativa de a se bate pentru locul 1, va evolua în deplasare, sâmbătă, la Galda.

Meci foarte important pentru Sânmartin care e prima sub linie, e drept, cu același număr de puncte cu echipa de pe locul 8. Pentru liniște victoria este imperativ necesară mai ales că adversarul nu este unul dintre cei extrem de bine cotați

Luceafărul, are, teoretic, prima șansă la Galda unde întâlnește o echipă fără punct acumulat în acest sezon.

LIGA 3 SERIA 5. ETAPA 7

Vineri, 4 octombrie, ora 15.00

Avântul Reghin – Unirea Dej

CSC Sânmartin – Gloria Bistriţa

CFR Cluj 2 – Viitorul Şelimbăr

Sticla Arieşul Turda – SCM Zalău

sâmbătă, 5 octombrie, ora 15.00

ACS Fotbal Comuna Recea – Unirea 1924 Alba Iulia

Metalurgistul Cugir – Sănătatea Cluj

Minaur Baia Mare – AFC Odorheiu Secuiesc

Industria Galda – Luceafărul Oradea

CLASAMENT

1. Fotbal Comuna Recea 6        5        1        0        18-7   16

———————————————————————————

2. Luceafărul Oradea       6        5        0        1        16-8   15

3. Viitorul Şelimbăr          6        3        3        0        10-5   12

4. CFR Cluj II       6        3        1        2        11-9   10

5. Minaur Baia Mare        6        2        2        2        6-5     8

6. Sticla Arieşul Turda     6        2        2        2        5-5     8

7. Gloria Bistriţa    6        2        2        2        3-7     8

8. Unirea Alba Iulia          6        2        1        3        10-6   7

9. AFC Odorhei    6        1        4        1        8-8     7

10. Unirea Dej        6        2        1        3        5-5     7

11. Avântul Reghin 6        1        4        1        6-7     7

——————————————————————————–

12. Sănătatea Cluj  6        2        1        3        6-8     7

———————————————————————————-

13. CSC Sânmartin          6        2        1        3        13-17 7

14. Metalurgistul Cugir     5        1        2        3        3-8     5

15. SCM Zalău**   6        2        1        3        10-11           1

16. Industria Galda 6        0        0        6        3-17   0

Din aceeași categorie