LIGA 3: Luceafărul are maximum de puncte! CSC Sânmartin a scăpat, printre degete, victoria la Odorheiu Secuiesc

Giorgio Mare Oradea


FC Luceafărul Oradea are maximum de puncte după două etape scurse din Liga 3. Al doiela succes din campionat a venit în fața echipei secunde a campioanei CFR. Clujenii au condus la Sânmartin, dar, până la pauză a venit egalitatea iar Paraschiv, de departe fotbalist cu vocabular elevat în fața porții, a rezolvat cele trei puncte.

Cu trei puncte se putea întoarce, de la Odorheiul Secuiesc și CSC Sânmartin, care a condus, pe final cu 3-2 însă gazdele au egalat și s-a încheiat: 3-3.

Unirea Dej – Metalurgistul Cugir     0-0
AFC Odorheiu Secuiesc – CSC Sânmartin    3-3

Au marcat: Iovu 19, Jakab 62, Sebastian Bucur 88 / Sergiu Pop 36pen, Florin Pop 71, Cyrus Habakuk 86
Sănătatea Cluj – Avântul Reghin    1-1
Au marcat: Andrei Ceaca 58 / Adrian Murar 31
Minaur Baia Mare – Fotbal Comuna Recea    1-1
Au marcat: Adrian Bedea 64 / Adrian Micaş 37
Industria Galda – Sticla Arieşul Turda    0-1
A marcat: Erik Oltean 35
Luceafărul Oradea – CFR Cluj 2    2-1
Daniel Pop 30, Paraschiv 52, Fîcă 22
Unirea 1924 – Unu Fotbal Club Gloria    4-0
Ionuţ Frăsineanu 27, Alexandru Giurgiu 66, Ioan Petresc 80, Andrei Bârdea 88
SCM Zalău – Viitorul Şelimbăr   2-2
Sebastian Culda 39, Didier Koula 83 / Alexandru Curtean 24, Ciprian Natea 90+2

1Luceafărul Oradea220084+46
2Arieşul Turda220031+26
3Sănătatea Cluj211031+24
4Unirea Dej211020+24
5Viitorul Şelimbăr211043+14
6Comuna Recea211032+14
7Unirea Alba Iulia210152+33
8CFR Cluj II210132+13
9Odorheiu Secuiesc202044+02
10Avântul Reghin202022+02
11Minaur Baia Mare201123-11
12Metalurgistul …201112-11
13Sânmartin201169-31
14Industria Gald…200203-30
15ACS Gloria Bis…200206-60
16SCM Zalău201124-2-5

Din aceeași categorie