Liga 3: Încă un eșec pentru CS Oșorhei. Bihorenii au cedat la Dorolț

CS Oșorhei a cedat în deplasarea de la Dorolț (0-2) deși a avut ocaziile mari de gol ale partidei. Meciul a debutat cu patru situații mari de gol pentru CS Oșorhei dintre care două le-a avut Gergely, singur cu portarul.

Oșorheiul cu ocaziile adversarii cu golurile. Recolta a deschis scorul în minutul 23 după o deviere în urma căreia mingea s-a dus în colțul lung al porții lui Hava.

Oaspeții au dominat, au avut posesia dar au primit, la fel de ușor și golul doi, cu 12 minute înainte de final. O minge ricoșată în careul lui Hava, bâlbâială în lanț pentru apărarea bihoreană și  din acel carambol balonul s-a strecurat în plasă.

Gheorghe Silaghi a trimis în teren formula: Hava – Pop Răzvan, Gal, Buz, Cornea – Haș, Petricău – Gergely, Lorincz, Ferik – Bercea.