Au uitat să joace polo? Fără istoric! Steaua – CSM DIGI 9-3, în primul meci al finalei Superligii

Steaua București a dispus de CSM DIGI cu 9-3 în primul meci al finalei Superligii de polo, disputat azi, la Bazinul Steaua din capitală.  Orădenii nu au reușit să-și adjudece niciun sfert din primul joc al finalei; Scorul pe sferturi a fost 2-0, 3-2, 3-0, 1-1. Așa cum o arată și scorul, a fost un meci fără istoric, fără nicio pretenție din partea echipei orădene.

Steaua are 1-0 în finală. Mihnea Gheorghe, a reușit o dublă iar Raden a marcat al treilea gol al unei echipe orădene care a jucat, spre cinstea ei, o finală europeană în acest sezon dar care, în acest final de stagiune, pare să fi uitat să joace polo.

Delgado 2, Murisici 2, Filipovici 1, Bușilă 1, Teohari, 1, Goanță 1, Ianc 1 au marcat pentru Steaua.

A doua partidă a finalei va avea loc duminică, tot la Bazinul Steaua, duminică, de la ora 11:00.