Etapa 24 din Liga 4 Bihor s-a încheiat cu golul fabulos al portarului Vlad Ghețe!

Ultimele două partide din etapa a 24-a a Ligii a 4-a Bihor au adus un singur gol și acela marcat de un portar! Goalkeeperul lui CS Diosig, Vlad Ghețe a transformat o lovitură liberă de la peste 20 de metri reușită cu care echipa sa a învins la Livada. În celălalt meci al zilei, Olimpia Salonta a remizat la Sântandrei într-un meci dominat de gazde, oaspeții alegând arma contraatacului. Intrat pe final de meci, antrenorul gazdelor, Ciprian Dianu s-a accidentat la peroneu. Acesta a fost primul rezultat de egalitate al Olimpiei Salonta după 22 de partide jucate!

CSC Sânmartina câștigat, clar, derbyul primelor două clasate cu CAO și se poate pregăti de barajul în care va întâlni campioana județului Cluj. Echipa din Sânmartin, neînvinsă, are nouă puncte avantaj și un meci mai puțin disputat față de a doua clasată, CAO.

La Valea lui Mihai, Viitorul Borș a deschis scorul prin Imi Zadori însă gazdele au reușit să egaleze. Cu 12 minute înainte de final, mijlocașul central Akos Waritz a adus victoria oaspeților.

Crișul Aleșd a obținut un succes într-un meci de ”6 puncte”. Crișul a învins cu 3-2 după ce echipa din Mădăras a avut un avantaj de două goluri la pauză! Mai mult după golul macat de Cătălin Chișe a venit eliminarea lui Ionuț Chișe dar și în zece Mădărasul a găsit drumul spre golul doi. Oaspeții au căzut după mai bine de o oră de joc. Vlad Todor a reușit o dublă, la interval de trei minute, pentru ca Horvath să aducă victoria Aleșdului.

Bihorul Beiuș a învins, în prelungiri, pe CS Săcueni în derbyul ultimelor două clasate. Cătălin Mândru a deschis scorul dar Cristi Jurcă a egalat. Golul izbăvitor a venit de la Răzvan Bogdan, în minutul 91, după o centrare lungă urmată de o recentrare mingea depășind linia porții iar reușita fiind semnalizată de asistent.

Golul lui Pele, venit din lovitură liberă din lateral de la circa 30 de metri, a adus trei puncte mari echipei din Ștei.