Emoții pentru copiii din Sânmartin care dispută Turneul Final al Cupei Satelor!

Joi seara, la noul Complex Sportiv „CENTENAR 2018” din Cumpăna, a avut loc tragerea la sorți a turneului final Cupa Satelor. Partidele încep vineri, finalele vor avea loc duminică.

Grupa A: Dumbrăvița (Timiș), Vârtoape (Teleorman), Ruginoasa (Iași), Cumpăna (Constanța)
Grupa B: Turburea (Gorj), Rudeni (Ilfov), Feldioara (Brașov), Sânmartin (Bihor)

Așa cum știți, printre cele opt echipe calificate la Turneul Final, se află și echipa din Sânmartin. După ce a câștigat faza județeană, echipa din Sânmartin a câștigat și faza regională, desfășurată, la Prundu Bârgăului. Acolo Sânmartinul a câștigat grupa și apoi finala (3-0 cu Recea), înscriind 12 goluri și primind doar unul.

Lotul echipei bihorene este format din: Luca Hadadea, Mihai Hadadea, Razvan Creț, David Maghiar (jucători care activează la LPS Bihorul sub coordonarea antrenorilor Lucian Stance și Gheorghe Ghiț) Daniel Haica, David Bala, Damian Hașaș, Filip Vereș, Daniel Moldovan, Eduard Lupu, Narcis Dărăban, Fineas Domocoș, Narcis Bronț, Patrik Indrie, George Zbirce, Casian Cîrstea. Antrenor este Eugen Ilisoi dar de pregătirea copiilor s-au mai ocupat Daniel Lupașcu și Petre Ardelean. Delegația este condusă de Dan Brata iar primarul Cristian Laza, alături de Primăria și CL Sînmartin au susținut superba aventură a copiilor din comuna Bihoreană.

11:30               Finala Cupei Satelor

Câștigătorii competiției vor însoți echipa națională, pe 7 iunie, la meciul din deplasare, cu Norvegia din calificările pentru EURO 2020.