Dani Oțil îl răzbună pe Spiros! Neața și Prietenii au eliminat-o pe Liberto după un meci de infarct:; 4-4 și 10-9 la 7 metri!

Ciao restaurant - pizzerie

Liberto Iași a eliminat Selecționata Bihorului de la Cupa Unirii de la Iași însă Dani Oțil a răzbunat eșecul prietenului Spiros Batsavias iar echipa prezentatorului TV, intitulată sugestiv Neața și Prietenii, s-a calificat în semifinalele competiției după ce a trecut de Liberto cu 10-9 la lovituri de departajare de la 7 metri, la finele timpului de joc scorul fiind egal: 4-4.

Program duminică

SEMIFINALE

09.00 Neața si Prietenii București  – invingatoare sfert 2

09.00 Premiersport Iași – Colosseum 2005 Iași

FINALA MARE – Magic Stadium

13.00, invingatoarele din semifinale

FINALA MICA – Magic Stadium

12.00, invinsele din semifinale

REZULTATE TEHNICE

SFERTURI DE FINALĂ

Liberto Iași – Neața si Prietenii București  4-4, (9-10 la 7 metri)

Auto Driver – Lupii Negri, MAGIC STADIUM (0ra 23:45)

Premiersport Iași – Inter Traian Vaslui 5-2

Zece Stele Iași – Colosseum 2005 Iași 1-1 (2-3 la 7 metri)

OPTIMI DE FINALĂ

Liberto Iași – Selecționata Bihorului 2-1

Athletico Iași – Neata si Prietenii București 1-2

Auto Driver Iași – Atletic Barlad 4-1

Avastar Interconti – Lupii Negri 0-0 (2-3 la 7 metri)

FC Zona – Inter Traian Vaslui 2-2 (0-1 la 7 metri)

Premiersport Iași – Danco Pro Bucuresti 1-1 (3-2 la 7 metri)

Colosseum 2005 – Pabo Team Pascani 4-1

Mary Tour Magic – Zece Stele 2-2, (3-4 la 7 metri)

FAZA GRUPELOR

Grupa 1

Liberto Iasi – Unirea Parohia Bucium 7-3

Neața și Prietenii București – Unic Bîrlad 5-0

Neata si Prietenii București – Unirea Parohia Bucium 5-2

Liberto Iași – Unic Bîrlad 3-0

Neata si Prietenii București – Liberto Iași 1-5

Unic Barlad – Unirea Parohia Bucium 3-4

CLASAMENT

  1. Liberto 9p (15-4)
  2. Neata si Prietenii Bucuresti 6puncte
  3. Unirea Parohia Bucium 3p (9-15)
  4. Unic Barlad 0p (3-12)

Grupa 2

Athletico Iași – M.Design Croitorie Iași 1-0

Athtetico Iași – Selecționata Bihorului 2-0

Poiana Teiului Neamț – Selecționata Bihorului  1-2

M.Design Croitorie Iași – Poiana Teiului Neamț 3-1

M.Design Croitorie Iași – Selecționata Bihorului  1-1 (1-2 la 7 metri)

Athletico Iași –Poiana Teiului Neamț 2-0

CLASAMENT

  1. Athletico Iasi 9p (5-0 )
  2. AEK Oradea 5p (3-4)
  3. M Design Croitorie 4p (4-3)
  4. AS Teiul Poiana Teiului 0p (2-7)

Grupa 3

Premiersport Iași – Omco Iași 5-2

Inter Traian Vaslui – Omco Iași 4-2

Premiersport Iași – Sporting Bîrlad 2-0

Inter Traian Vaslui – Sporting Bîrlad 1-0

Premiersport Iași – Inter Traian Vaslui 2-1

Omco Iași – Sporting Bîrlad 3-0

CLASAMENT:

  1. Premiersport 9p (9-3)
  2. Inter Traian Vaslui 6p (6-4)
  3. OMCO 3p (7-9)
  4. Sporting Barlad 0p (0-6)

Grupa 4

Mary Tour Magic Iași – AS Gufirosa Iași 4-2

Old Boys București – Atletic Bîrlad, 1-1 (3-2 la 7 metri)

Atletic Bîrlad – AS Gufirosa Iași 3-0

Old Boys București – Mary Tour Magic Iași 1-1 (1-2 la 7 metri)

Old Boys Bucuresti – AS Gufirosa Iasi 4-2

Mary Tour Magic Iași – Atletic Bîrlad 1-1 (1-2 la 7 metri)

CLASAMENT:

  1. Mary Tour Magic 6p (6-4)
  2. Athletic Barlad 6p (5-2)
  3. Old Boys Bucuresti 6p (6-4)
  4. Gufirosa 0p (4-11)

Grupa 5

Amicii Iași – Decor Plus Iași 0-6

Danco Pro București – Décor Plus Iași 4-1

Danco Pro București – Avastar Interconti Pașcani Suceava 1-3

Amicii Iași – Avastar Interconti Pașcani Suceava 0-2

Danco Pro Bucuresti – Amicii Iasi 5-0

Decor Plus Iași – Avastar Interconti Pașcani Suceava 2-1

CLASAMENT:

  1. Avastar Interconti 6p (6-3)
  2. Danco Pro Bucuresti 6p (10-4)
  3. Décor Plus 6p (9-5)
  4. Amicii 0p (0-13)

Grupa 6

Auto Driver Iași – E.ON Iași 4-2

Inter Galați – Pabo Team Pașcani 2-3

Inter Galați – E.ON Iași 6-0

Auto Driver Iași – Pabo Team Pașcani 2-0

Auto Driver Iași – Inter Galați 2-2 (3-2 la 7 metri)

E.ON Iasi – Pabo Team Pascani 2-3

CLASAMENT:

  1. Auto Driver 8p (8-4)
  2. Pabo Team 6p (6-6)
  3. Inter Galati 4p (10-5)
  4. ON 0p (4-13)

Grupa 7

Lupii Negri – Colosseum 2005 Iași, 0-0 (2-1 dupa 7 metri)

Voința Ion Creangă Roman – Independentul Botoșani 0-5

Colosseum 2005 Iași – Voința Roman 2-0

Lupii Negri – Independentul Botoșani 3-3 (3-2 la 7 metri)

Colosseum 2005 Iasi – Independentul Botoșani 2-1

Lupii Negri – Voința Roman 3-1

CLASAMENT:

  1. Colosseum 7p (4-1) – calificata
  2. Lupii Negri 7p (6-4) – calificata
  3. Independul Darabani 4p (9-5)
  4. Vointa Ion Creanga 0p (1-10)

Grupa 8

Zece Stele – Impact Iași 9-0

Real Yry Team Iași – FC Zona Iași 1-5

Real Yry Team Iași – Impact Iași 5-0

Zece Stele – FC Zona Iași 2-1

Real Yry Team Iasi – Zece Stele 3-1

FC Zona Iasi – Impact Iasi 3-0

CLASAMENT:

  1. Zona Iasi 6p (9-3)
  2. Zece Stele 6p (12-4)
  3. Real Yry Team 6p (9-6)
  4. Impact Iasi 0p (0-14

*Primele două clasate, din fiecare grupă, s-au calificat în optimile de finală

 

 

Din aceeași categorie