Dan Petrescu și CFR Cluj s-au răzbunat pe Luceafărul! 9-0 a fost scorul amicalului (care a durat 120 de minute), disputat azi în Gruia

Liderul Ligii I, CFR Cluj a întâlnit Luceafărul Oradea într-un meci amical posibil prin prisma amânării etapei de campionat din acest week-end la toate nivelele. Dan Petrescu, antrenorul clujenilor a fost foc și pară pe această decizie: „Normal era ca etapa să fie programată. E o decizie incredibilă. Venea arbitrul, vedea ce se întâmplă și gata. Dacă erau terenuri unde nu se putea juca, nicio problemă. Ne dezavantajează această situație. Nu înțeleg de ce a fost amânat meciul lui CFR Cluj, chiar nu înțeleg”, a spus fostul mare internațional.

Partida, disputată pe terenul liderului, a durat 120 de minute, cu două reprize a câte o oră. La finele jocului CFR Cluj s-a impus cu scorul de 9-0.

CFR Cluj – Luceafărul Oradea 9-0

Au marcat: Culio – pen, Costache, Păun, Mailat pen, Al. Ioniță, Mureşan, L. Rus, Balde 2

CFR Cluj: Vîtcă – Manea, Vinicius, Gilvan Sousa, Camora – Hoban, Culio – Costache, Deac, Al. Păun – Omrani.

Repriza secundă: Adrian Rus -Laurențiu Rus, Luchin, A. Mureşan, Vlad – Bordeianu, Djokovic  – Ioniță,  Peteleu, Mailat – Balde. Antrenor: Dan Petrescu

Luceafărul: Gudea (40 Goia) – Balea, Cr. Oros, A. Tînc, Ban – Feher, Țegle – Al. Neacșa, V. Pop, Cl. Codoban – V. Rusu.

Repriza secundă: Goia (80 Jovanovski) – Valies, Mutu, Bărâcă, R. Trif – Bruno Rocha, Băban, D. Lukacs, Al. Dulca – Obekop, Antohi. Au mai intrat: Roşu, Torişte, Cuc, Chiorean. Antrenor: Cristian Dulca