Dacia Gepiu câștigă restanța de la Buntești și redevine lider

La Buntești s-a disputat azi (miercuri, 10 mai) restanța dintre Zorile Buntești și Dacia Gepiu partidă reprogramată după ce oaspeții nu au putut ajunge la meciul programat pe 30 aprilie. Un meci cu implicații deosebite în zona superioară a clasamentului după ce Dacia a cedat poziția de lider Vașcăului, în urma remizei de la Tulca. Dacia avea nevoie de un succes pentru a reveni pe prima poziție a ierarhiei din Liga 5. Seria II. Dacia Gepiu s-a impus cu 4-1 și a redevenit lider. Avram a deschis scorul în minutul 21 iar Iova l-a majorat cu trei minute înainte de pauză. Gazdele au reintrat în meci, după reușita lui Haidu însă finalul a aparținut Daciei. Iambor a marcat golul 3, în minutul 77, pentru ca, în prelungirile partidei, Ciocan să stabilească scorul final: 1-4.