Crișul Sântandrei și CAO au remizat în amical

Disputat pe terenul sintetic de la Baza Tineretului, meciul de verificare dintre Crișul Sântandrei și CAO s-a încheiat a egalitate: 1-1. Crișul a avut inițiativa în prima repriză când a și deschis scorul prin Marius Balogh. Din păcate Balogh avea să se accidenteze la câteva minute după reușită suferind o entorsă. Nu a fost singurul caz de acest gen pentru că și Sergiu Ciocan, gura de foc a lui CAO s-a accidentat la fel. CAO a egalat în partea secundă când a marcat căpitanul Haș.

Crișul Sântandrei – CAO 1-1 (1-0)

Crişul Sântandrei: Negruţ – Răzvan Pop, Matei, Filimon, Bucşa – Kun, Novak, Silaghi, Lascu – Marius Balogh, Victor. Dobrescu. Din minutul 60 au evoluat: Gabi Luca – Ramon Pop, Dani Spătar, Iştoc, Ungur, Turle, Ciprian Cornea, Puşcaş, Buibaş. Nu au evoluat, din cauza problemelor se sănătate: Marius Cora, Sebi Sfârlea și VM. Antrenor: Ciprian Dianu.

CAO: Ruska – Man, Koteles, Panti, Ţârtea – Sg. Ciocan, Haș, A. Balog – Hosu, Tenche Laslău. Pe parcursul meciului au mai intrat: Egri – Amir, Alungi, Torok, Ardelean, Blăgea, Marius. Junc, Alex Junc, și Pașca. Trei piese de bază nu au evoluat la CAO:: Letan, Darius Costea şi Varodi. Antrenori: Florin Farcaş şi Dorin Mihuţ.