Cinci românce în turul 2 la Roland Garros; VEZI AICI Programul și rezultatele

Trimite CRED prin SMS la 8844

Nu mai puțin de 11 dintre cei 32 de capi de serie din turneul feminin de la Roland Garros au părăsit competiția în primul tur! Totuși n-au fost surprize uriașe în runda inaugurală primele opt favorite reușind să se califice în turul 2. România are în turul secund cinci jucătoare: Halep, Begu, Bara, Țig și Bogdan. Două au fost eliminate ieri, Monica Niculescu și Sorana Cârstea. Cu siguranță România va avea o jucătoare în turul trei întrucât Halep și Begu se vor întâlni în turul 2, chiar azi, în jurul orei 16:00. Au mai rămas în competiție 64 de jucătoare printre care și șteianca Irina Bara.

TURUL 2

SIMONA HALEP (1) – IRINA BEGU

Bernarda Pera (SUA) – Amanda Anisimova (25-SUA)

Daria Gavrilova (AUS) – Eugenie Bouchard (CAN)

Hsieh Su-wei (TPE) – Iga Swiatek (POL)

Coco Gauff (SUA) – Martina Trevisian (ITA)

Kamlia Rkhimova (Q – RUS) – Maria Sakkari (GRE)

Anastasia Pavlyuchenkova (RUS) – Katerina Siniakova (CEH)

Sara Errani (ITA) – Kiki Bertens (5-HOL)

Elena Svitolina (3-UKR) – Renata Zarazua (Q MEX)

Astra Sharma (AUT L) – Elena Alexandrova (15-RUS)

Caroline Garcia (FRA) – Aliaksandra Sasnovich (BLR)

Kaia Kanepi (EST) – Elise Mertens (16-BEL)

Victoria Azarenka (10-BLR) – Anna Schmiedlova (SVK)

Nadia Podoroska (Q ARG) – Yulia Putintseva (23-KAZ)

Barbora Strycova (32-CEH) – Barbora Krejcikova (CEH)

Tsvetana Pironkova (W BLG) – Serrena Villiams (6-SUA)

Aryna Sabalenka (8 BLR) – Daria Kasatkina (RUS)

Nao Hibino (JPN) – Ons Jabeur (30-ELV)

Clara Tauson (Q-DAN) – Danielle Rose Collins (SUA)

Kristina Pliskova (CEH) – Garbine Muguruza (11-SPA)

Elena Rybakina (14- KAZ) – Fiona Ferro (FRA)

PATRICIA ȚIG – Christina McHale (SUA)

IRINA BARA – Alison Van Uytvanck (BEL)

ANA BOGDAN – Sofia Kenin

Petra Kvitova (7-CEH) – Jasmine Paolini (ITA)

Polona Hercog (SLO) – Leylah Fernandez (CAN)

Kaja Juvan (SLO) – Clara Burel (W FRA)

Alize Cornet (FRA) – Shuai Zhang (CHN)

Petra Martici (13-CRO) – Veronika Kudermetova (RUS)

Laura Siegemund (GER) – Julia Goerges (GER)

Sloane Stephens (29-SUA) – Paula Badosa (ESP)

Jelena Ostapenko (LET) – Karolina Pliskova (2-CEH)

TURUL 1

SIMONA HALEP (1) – Sara Sorribes (SPA) 6-4/6-0

IRINA BEGU – Jil Teichmann (ELV) 6-4/4-6/6-3

Cici Belis (SUA) – Bernarda Pera (SUA) 6-7/1-6

Tamara Korpatsch (GER) – Amanda Anisimova (25-SUA) 2-6/0-6

Dayana Yastremska (24-UKR) – Daria Gavrilova (AUS) 4-6/3-6

Ana Kalisnkaya (RUS) – Eugenie Bouchard (CAN) 4-6/4-6

Barbara Hass (AUT) – Hsieh Su-wei (TPE) 3-6/6-7

Iga Swiatek (POL) – Marketa Vondrusova (15-CEH) 6-1/6-2

Johanna Konta (9-AUT) – Coco Gauff (SUA) 3-6/3-6

Camila Giorgi (ITA) – Martina Trevisian (ITA) 5-7/0-3ab

Kamlia Rkhimova (Q – RUS) – Shelby Rogers (SUA) 6-2/6-3

Ajla Tomjlanovici (AUS) – Maria Sakkari (GRE) 0-6/5-7

Svetlana Kuznetova ( 28-RUS) – Anastasia Pavlyuchenkova (RUS) 1-6/6-2/1-6

Katerina Siniakova (CEH) – Lauren Davis (SUA) 7-6/6-2

Monica Puig (PTR) – Sara Errani (ITA) 2-6/1-6

Katarina Zavatska (UKR) – Kiki Bertens (5-HOL) 6-2/2-6/0-6

Elena Svitolina (3-UKR) – Varvara Gracheva (RUS) 7-6/6-4

Renata Zarazua (Q MEX) – Elsa Jacquemot (FRA) 6-1/6-2

Anna Blinkova (RUS) – Astra Sharma (AUT L) 3-6/6-2/5-7

Maddison Inglis (AUT) – Elena Alexandrova (27-RUS) 3-6/3-6

Anett Kontaveit (17-EST) – Caroline Garcia (FRA) 4-6/6-3/4-6

Aliaksandra Sasnovich (BLR) – Anna-Lena Friedsam (GER) 6-2/2-6/6-3

Marie Bouzkova (CEH) – Kaia Kanepi (EST) 6-4/4-6/2-6

Margarita Gasparyan (RUS) – Elise Mertens (16-BEL) 2-6/3-6

Victoria Azarenka (10-BLR) – Danka Kovinici (MNE) 6-1/6-2

Anna Karolina Schmiedlova (SVK) – Venus Williams (SUA) 6-4/6-4

Greet Minnen (BEL) – Nadia Podoroska (Q ARG) 2-6/1-6

Kirsten Flipkens (BEL) – Yulia Putintseva (23-KAZ) 1-6/2-6

Barbora Strycova (32-CEH) – Varvara Lepchenko (Q SUA) 7-5/6-2

Nina Stojanovici (SRB) – Barbora Krejcikova (CEH) 3-6/5-7

Tsvetana Pironkova (W BLG) – Andrea Petkovici (GER) 6-3/6-3

Kristie Ahn (SUA) – Serrena Villiams (6-SUA) 6-7/0-6

Aryna Sabalenka (8 BLR) – Jessica Pegula (SUA) 6-3/6-1

Daria Kasatkina (RUS) – Harmony Tan (W FRA) 6-2/6-1

Nao Hibino (JPN) – Marta Kostyuk (Q-UKR) 6-4/6-0

Zarina Diyas (KAZ) – Ons Jabeur (30-ELV) 6-4/3-6/1-6

Jennifer Brady (21-SUA) – Clara Tauson (Q-DAN) 4-6/6-3/7-9

MONICA NICULESCU (Q) – Danielle Rose Collins (SUA)6-2/2-6/1-6

Viktoria Kuzmova (SVK) – Kristina Pliskova (CEH) 1-6/2-6

Tamara Zidanšek (SLV) – Garbine Muguruza (11-SPA)5-7/6-4/6-8

Elena Rybakina (14- KAZ) – SORANA CÂRSTEA 6-0/6-3

Fiona Ferro (FRA) – Heather Wattson (Marea Britanie) 7-6/6-4

Stefanie Voegele (ELV) – PATRICIA ȚIG 5-7/5-7

Christina McHale (SUA)– Karolina Muchova (22-CEH) 6-2/6-4

Donna Vekici (26-CRO) – IRINA BARA 3-6/4-6

Alison Van Uytvanck (BEL) – Rebecca Peterson (SUE) 2-6/6-3/6-1

Timea Babos (UNG) – ANA BOGDAN 4-6/2-6

Liudmila Samsonova – Sofia Kenin (4-SUA) 4-6/6-3/3-6

Petra Kvitova (7-CEH) – Oceane Dodin (FRA) 6-3/7-5

Aliona Bolsova (SPA) – Jasmine Paolini (ITA) 4-6, 3-6

Diane Parry (FRA) – Polona Hercog (SLO) 4-6/2-6

Leylah Fernandez (CAN) – Magda Linette (31-POL) 1-6/6-2/6-3

Angelique Kerber (18-GER) – Kaja Juvan (SLO) 3-6/3-6

Arantxa Rus (HOL) – Clara Burel (W FRA) 7-6/6-7/3-6

Chloe Paquet (FRA) – Alize Cornet (FRA) 3-6/2-6

Shuai Zhang (CHN) – Maddison Keys (12-SUA) 6-3/7-6

Petra Martici (13-CRO) – Misaki Doi (JPN) 7-6/7-5

Pauline Parmentier (W FRA) – Veronika Kudermetova (RUS) 2-6/3-6

Laura Siegemund (GER) – Kristina Mladenovici (FRA) 7-5/6-3

Julia Goerges (GER)– Alison Riske (19-SUA) 6-3/6-7/6-1

Sloane Stephens (29-SUA)– Vitalia Diatchenko (RUS) 6-2/6-2

Kateryna Kozlova (UKR) – Paula Badosa (ESP) 2-6/6-4/3-6

Jelena Ostapenko (LET) – Maddison Brengle (SUA) 6-2/6-1

Mayar Sherif (Q-EGP) – Karolina Pliskova (2-CEH) 7-6/2-6/4-6

sursa foto: www.rolandgarros.com

Din aceeași categorie