Când e să se aleagă praful… Luceafărul a avut în mână meciul de la Mioveni

Luceafărul a început foarte bine jocul de la Mioveni, a condus cu 1-0 a avut penalty la acest scor însă apoi lucrurile au luat o turnură nefavorabilă: penalty ratat, apoi portar eliminat, autogol și gol primit pe final.

Vasile Pop a trimis în transversală (5), apoi tot Vasile Pop a executat foarte bine o lovitură liberă respinsă greu de Sima (17). Ocaziile orădene au adus și golul. În minutul 25 Cătălin Țâră, singur în careul gazdelor, trimite elegant pe lângă portar (0-1). După reluare, toate mergeau pentru Luceafărul. În minutul 55, Luceafărul primește un penalty după ce Alexe îl faultează clar pe Paraschiv. Vasile Pop execută în stânga lui Sima însă portarul Mioveniului parează!

De aici începe nebunia:

minutul 55 Vasile Pop ratează o lovitură de la 11 metri.

minutul 65 Mioveniul primește un penalty, anulat apoi pentru un off side inițial, însă portarul Moga rămâne cu un galben luat.

minutul 77 Portarul Luceafărului, Moga vede al doilea galben și este eliminat!

Minutul 80: Gunie deviază o minge în propria poartă, autogol deși Moroz a reușit să atingă mingea (1-1)

Minutul 84: Ionuţ Burnea, apare la un corner pe bara doi și reia în plasă (2-1)

CS Mioveni – Luceafărul Oradea 2-1 (0-1)

Au marcat: Gunie 80 ag, Burnea 84/Țâră 25

CS Mioveni: Sima – Alexe (63 Kilyen), Celea, Burnea, Stoica, R. Lazăr, Neagu (46 Drugă), Rădescu, Al. Popescu (46 Năstăsie), Coşereanu, Balint. Antrenor: Iordan Eftimie

FC Luceafărul: Moga – Gunie (82 Mitrică), Oros, Al. Băican, Moihedja, – VasilePop, Al. Dulca, Codoban, Preoteasa – G. Paraschiv (77 Moroz), Ţâră (65 Ludușan). Antrenor: Cristian Lupuţ

Arbitri: Bogdan Ionuţ Anghelinei (Galaţi) – Florin Mihai Cosma (Piatra Neamţ) şi Andrei Alexandru Roman (Târgu Neamţ).

sursa foto: facebook/csmioveni