Campionatul Regional Nord-Vest de la Oradea – VEZI AICI rezultatele primei Zile!

Giorgio Mare Oradea

La Baza Tineretului din Oradea au debutat partidele CN faza regională Nord Vest la minifotbal.  20 de echipe se luptă pentru primele șase locuri carea sigură prezența la turneul final programat, peste nici două săptămâni, la Bacău. Foarte mulți jucători care au evoluat în prima ligă se regăsesc în componența echipelor prezente la această competiție.

AEK Oradea, campioana regiunii și cea a Bihorului, a debutat cu două victorii 2-0 cu Auxerre Florești (goluri Zadori și Răzvi Fărcuța) și 3-2 cu VLD Trans Baia Mare (goluri Bundea 2 și Fărcuța).

Panoramic e în grafic după succesul obținut la lovituri de departajare cu , 2-2 la finele timpului de joc (goluri: Olariu și Copil) și victoria cu 3-0 în fața celor de la BNT Cluj (goluri: Copil, Șumălan și Dărăban).

De remarcat că echipele din Alba Iulia sunt încurajate de pe bancă și chiar sfătuite de Cornel Țălnar și internaționalul Gicu Grozav. La turneu asistă și Florentin Petre.

Baza sportiva Tineretului

Iată rezultatele din prima zi și programul turneului în continuare:

GRUPA A

Dia Guard Divino Zalau 6

AEK Oradea                    6

Amicii Turda                   3

VLD Trans Baia Mare    0

Auxerre Floresti              0

 

Dia Guard Divino Zalau – Amicii Turda 5-2

AEK Oradea – Auxerre Floresti 2-0

Amicii Turda – VLD Trans Baia Mare 2-1

Auxerre Floresti – Dia Guard Divino Zalau 0-5

VLD Trans Baia Mare – AEK Oradea 2-3

01.07    08:00    Amicii Turda – Auxerre Floresti

01.07    10:00    Dia Guard Divino Zalau – AEK Oradea

01.07    11:00    Auxerre Floresti – VLD Trans Baia Mare

01.07    14:00    AEK Oradea – Amicii Turda

01.07    14:00    VLD Trans Baia Mare – Dia Guard Divino Zalau

Nota: in caz de egalitate, se vor executa lovituri de departajare, iar echipa invingatoare mai primeste un punct in clasament

 

GRUPA B

Beer Hunters Alba Iulia  6

AC Luciano Arad            3

Sporting Targu Mures     3

Fan Courier Zalau            3

ACS Soimii Simand        0

 

Beer Hunters Alba Iulia – Sporting Targu Mures   8-1

ACS Soimii Simand – AC Luciano Arad    2-5

Sporting Targu Mures – Fan Courier Zalau    4-2

AC Luciano Arad – Beer Hunters Alba Iulia    0-3

Fan Courier Zalau – ACS Soimii Simand   6-1

01.07    09:00    1    Sporting Targu Mures – AC Luciano Arad

01.07    12:00    1    Beer Hunters Alba Iulia – ACS Soimii Simand

01.07    13:00    1    AC Luciano Arad – Fan Courier Zalau

01.07    15:00    1    ACS Soimii Simand – Sporting Targu Mures

01.07    15:00    2    Fan Courier Zalau – Beer Hunters Alba Iulia

Nota: in caz de egalitate, se vor executa lovituri de departajare, iar echipa invingatoare mai primeste un punct in clasament

GRUPA C

CS Luceafarul Cluj    6

Panoramic Oradea     5

RMC 24 Alba Iulia    4

BNT Cluj – Napoca   0

Young Boys Cugir     0

 

BNT Cluj-Napoca – CS Luceafarul Cluj  1-3

RMC 24 Alba Iulia – Panoramic Oradea  2-2 (1-3 ldp)

CS Luceafarul Cluj – Young Boys Cugir  5-3

Panoramic Oradea – BNT Cluj-Napoca    3-0

Young Boys Cugir – RMC 24 Alba Iulia    1-8

01.07    08:00    2    CS Luceafarul Cluj – Panoramic Oradea

01.07    10:00    2    BNT Cluj-Napoca – RMC 24 Alba Iulia

01.07    11:00    2    Panoramic Oradea – Young Boys Cugir

01.07    16:00    2    RMC 24 Alba Iulia – CS Luceafarul Cluj

01.07    16:00    1    Young Boys Cugir – BNT Cluj-Napoca

Nota: in caz de egalitate, se vor executa lovituri de departajare, iar echipa invingatoare mai primeste un punct in clasament

 

GRUPA D

FC Nedav Arad         6

LIN&EMA Alba Iulia    3

Rancan Baia Mare     3

Craiova Old Boys Dej    3

Safety Group Cluj-Napoca  0

 

Rancan Baia Mare – Craiova Old Boys Dej   4-3

FC Nedav Arad – LIN&EMA Alba Iulia    3-1

Craiova Old Boys Dej – Safety Group Cluj-Napoca 3-2

LIN&EMA Alba Iulia – Rancan Baia Mare    4-1

Safety Group Cluj-Napoca – FC Nedav Arad    0-2

01.07    09:00    2    Craiova Old Boys Dej – LIN&EMA Alba Iulia

01.07    12:00    2    Rancan Baia Mare – FC Nedav Arad

01.07    13:00    2    LIN&EMA Alba Iulia – Safety Group Cluj-Napoca

01.07    17:00    2    FC Nedav Arad – Craiova Old Boys Dej

01.07    17:00    1    Safety Group Cluj-Napoca – Rancan Baia Mare

Nota: in caz de egalitate, se vor executa lovituri de departajare, iar echipa invingatoare mai primeste un punct in clasament

SFERTURI DE FINALA:

– Tragerea la sorti se va efectua sambata, 01.07, de la ora 19:15, la Baza Sportiva Tineretului.

– Echipele de pe locul 1 vor intra in prima urna valorica, iar cele de pe locul 2, in urna a doua.

– In sferturile de finala, doua echipe care au fost in aceeasi grupa, nu se pot intalni intre ele.

Nota: in caz de egalitate, se vor executa lovituri de departajare

01.07    Ora    Teren

1    21:00    1

2    21:00    2

3    22:00    1

4    22:00    2

Duminica, 2 iulie 2017

MECIURI PENTRU LOCURILE 5-8

02.07  Ora  Teren

1    09:00    1    Invinsa sfert I – Invinsa sfert II

2    09:00    2    Invinsa sfert III – Invinsa sfert IV

MECIUL PENTRU LOCURILE 5-6

02.07  Ora  Teren

1    12:00    1    Castigatoare meci 1 – Castigatoare meci 2

SEMIFINALE

02.07  Ora  Teren

1    10:00    1    Castigatoare sfert 1 – Castigatoare sfert 2

2    10:00    2    Castigatoare sfert 3 – Castigatoare sfert 4

FINALA MICA,  Locurile 3 – 4

ORA    Teren

13:00    1    Invinsa semifinala 1 – Invinsa semifinala 2

FINALA MARE,  Locurile 1 – 2

ORA    Teren

14:00    1    Castigatoare semifinala 1 – Castigatoare semifinala 2

Dupa finala, de la ora 15:00, va avea loc festivitatea de premiere.

*ocupanta locului 1 se declara campioana regionala Nord-Vest și primeste dreptul de a achizitiona licenta de participare la EMF Champions League (conform deciziei FMR).

*primele 6 clasate in Campionatul Regional Nord-Vest se califica la Campionatul National de la Bacau.

 

Din aceeași categorie