Bad Boys Oradea este în sferturi! Tibi Szeles a inventat ”golul imposibil”. Apărarea a calificat echipa

Performanță excelentă pentru proaspăta campioană a Bihorului la minifotbal, Bad Boys Oradea, care s-a calificat în sferturile de finală ale Campionatului Național ce se desfășoară chiar la Oradea, la Baza Sportivă Tineretului. În etapa a 5-a din faza grupelor, în meciul decisiv, Bad Boys a trecut la limită, cu 1-0, de Nova Vita Tg. Mureș. Unicul gol al jocului a fost marcat de Tibi Szeles, în minutul 10. Acesta a șutat de pe linia de fund a terenului iar portarul mureșean a deviat mingea în propria poartă.

În partea secundă au fost 20 de minute în care Nova Vita a evoluat cu portarul jucător de câmp însă reduta lui Cosmin Verdeș a rezistat la atacurile poziționale ale adversarilor care au șutat din toate pozițiile posibile și imposibile.

Nova Vita Tg. Mureș s-a calificat de pe primul loc în grupă în vreme ce orădenii au prins calificarea și vor întâlni în sferturi o câștigătoare de grupă. Toate cele patru sferturi de finală se vor disputa în această seară de la orele 20:00 (Sfertul 1); 21:00 (Sfertul 2) 22:00 (Sfertul 3) și 23:00 (Sfertul 4).

Echipele de pe locul 1 vor forma la tragerea la sorți, urna 1 valorică iar cele de pe locul secund, urna 2 valorică.

Urna 1: Nova Vita Tg. Mureș; Tazmanschaft București, Juventus Sibiu, Luxury Team București

Urna 2: Bad Boys Oradea; Dia Guard Divino Zalău; Danco Pro București, Dia Guard Divino Zalău

Tragerea la sorți are loc la ora 18:15 la Baza Sportivă Tineretului. Bihorpenet.ro va comunica, în timp real, programul celor patru partide.

Bad Boys Oradea: Cosmin Verdeș, Sergiu Motoș, – Răzvan Fărcuța, Andrei Magda, Bogdan Ferariu, Roland Novak, Rică Neaga, Lucian Todea, Emad Suwan, Alex Lezeu, Alex Gego, Sebi Achim, Tibi Szeles, Răzvan Giura, Sergiu Ungur. Antrenor: Flaviu Olteanu; delegat: Mihai Motoș; manager: Sorin Rădeanu.

GRUPA A Calificate: Nova Vita Tg Mureș/Bad Boys Oradea