Adi Olariu aduce victoria lui Slovan

Liderul Seriei I din Liga 5, Slovan Valea Cerului, echipă antrenată de fostul internațional, Zeno Bundea, nu a avut parte de o deplasare ușoară în etapa a 8-a, evoluând la Biharea. Cetatea acumulase un singur eșec în precedentele șapte etape. În cele din urmă, Slovan s-a impus cu scorul de 1-0, grație reușitei semnate, în minutul 53, de vârful de atac Adi Olariu, fostul campion național de Juniori A. La o lovitură liberă, din lateral, executată de Ianc, Olariu a primit în careu, în zonă liberă și a marcat golul de trei puncte. Foarte bun jocul prestat de ”pivotul” Sammy Grozav, care a intrat la pauză și a hărțuit, în permanență, apărarea adversă. Slovan are parcursul perfect, cu șapte victorii din șapte și un meci mai puțin disputat. Și defensiva arată bine, cu numai două goluri primite în cele șapte jocuri.