VEZI AICI: Rezultatele din etapa secundă a Ligii 4 Bihor

Etapa secundă din Liga 4 a debutat încă de joi, la Ștei, unde CSO a învins de Zilele Orașului Ștei, pe CS Oșorhei cu un gol marcat în prelungirile partidei.

CAO a învins la scor în deplasarea de la Borș. Hosu a reușit un careu de goluri!

În minutul 90 al partidei de la Universitate, dintre echipa gazdă și Crișul Aleșd, , fostul jucător al Unirii Tășnad, Palinceak a primit o pasă în adâncime, a pătruns printre fundașii centrali ai echipei din Aleșd și a marcat pe lângă portar unicul gol al întâlnirii.

Meci cu cinci goluri și șase bare la Diosig unde gazdele au pierdut (din nou) cu Crișul Sântandrei, după ce în sezonul trecut pierduseră cu 1-3, acum a fost 1-4.

Valea lui Mihai a avut avantaj de două goluri însă beiușenii au reintrat în meci de trei ori la rând! În cele din urmă Szeleș a marcat al optulea gol al partidei, din penalty, în prelungiri…

Interesant jocul de la Livada, cu două penaltyuri ratate în debut de joc prin Mădălin Popa de la gazde respectiv Adrian Popa de la Tileagd! Este al doilea penalty, consecutiv ratat de Foresta după cel irosit de Ramses Gado în prelungirile meciului din prima etapă.

Unirea Valea lui Mihai – Bihorul Beiuș 5-3

Au marcat: Bacso 20, Gego 33, 58, Crișan 68, Tibi Szeles 90+5pen/Lasc 47, Țirban 60, Lezeu 85

CS Diosig – Crișul Sântandrei 1-4

Au marcat: Iacob 70/Novak 27, Șumălan 30, Covaciu 36, Cl. Copil 71

CS Mădăras – Olimpia Salonta 1-0

A marcat: Casian Oltean 70

Unirea Livada – Foresta Tileagd 2-1

Au marcat: Paul Mihuța, Marian Pop/Ramses Gado

CSC II Sânmartin – CS Săcueni 2-1

sursa foto: facebook/CAO