Viitorul Borș a dat-o iar pe goluri; Egal la Beiuș între Bihorul și CS Oșorhei (1-1)

După succesul la scor din deplasarea cu FC Universitatea, Viitorul Borș a mai obținut un succes cât se poate de concludent: 7-1 cu Crișul Aleșd. Pentru gazde: Sebi Zadori a marcat de trei ori, fratele său, Imi Zadori a dat două goluri, Waritz și Ozovehe câte unul.
La Beiuș CS Oșorhei a obținut o remiză în fața unei echipe cu mulți ”copii” în teren.  Ionuț Groza a deschis scorul după un sfert de oră de joc dar beiușenii au egalat, după pauză, prin  Gabriel Popa.
În reeditarea meciului de baraj CS Săcueni s-a impus cu 2-1 în fața echipei Biharea Vașcău. ”Stăruința” obține al doilea succes consecutiv în Liga 4.
O mică surpriză a obținut CSO Ștei care a învins la Livada după reușitele lui Lazea și un autogol. Livada a condus la pauză cu 1-0!
Viitorul Borș – Crișul Aleșd 7-1
(S. Zadori 3, E. Zadori 2, Waritz, Ozovehe)

Bihorul Beiuș – CS Oșorhei 1-1