Derby-ul etapei a 11-a a Ligii 4 a fost câștigat de CSC Sânmartin, în fața Unirii Livada. După o primă repriză albă, cu ocazii la ambele porți, dar una uriașă ratată de Toma pentru Livada, liderul a reușit să înscrie după un gol frumos reușit de mijlocașul trecut pe la CS Oșorhei, Luceafărul și FC Bihor, Iulian Cuc, în minutul 71.

CSC Sanmartin deschide scorul prin Iulian Cuc.

Publicată de Victor Mihalcea pe Sâmbătă, 3 Noiembrie 2018

Gazdele și-au consolidat victoria după reușita lui Sorian. CSC Sânmartin a câștigat, cu 2-0 un joc dificil, în fața unei echipe cu o bună exprimare.

CSC Sânmartin: Groze – Pintea, Salif Nogo, Șumălan, Tiponuț – Cuc, Sorian – Prundaru, Trip, Cl, Popa – Ovi Popa. Antrenor: Călin Cheregi.

Unirea Embark Livada: Bogdan Brata – David, Mădălin Popa, Moisi, Sebastian Popa – Marian Pop, Micaș, Floruț, Mihai Vlăduț – Mihuța, Daniel Toma. Antrenor: Mădălin Popa.

Arbitri: Cosmin Cormoș – Cristian Gozman, Florian Toia. Observator: Cristian Nagy.