Scandal în Anglia, la un meci de Premier League. Suporterii au pătruns pe teren ca să-și certe favoriții

Eurosport  a transmis azi în România, meciul de Premier League dintre West Ham și Burnley (locul 7). Ciocănarii nu traversează un sezon tocmai fericit și sunt în hora retrogradării. Azi aveau ocazia să obțină un succes care să atenueze criza în care se află. A ieșit tocmai pe dos iar situația a degenerat.

În minutul 65 scorul era egal: 0-0. De aici a început totul. Au urmat 15 minute de vis pentru Burnley care a deschis scorul prin Ashley Barnes (66). Apoi Chris Wood a reușit dubla în minutele 71 și 80. 15 minute de groază pentru West Ham. În tribunele Stadionului Olimpic din Londra fanii lui West Ham nu au mai suportat umilința și au decis să ceară socoteală la propriu.

Căpitanul Mark Noble a fost una dintre țintele fanilor londonezi din cauza  prestațiilor slabe.

”Unde se duc banii?!!”, au scandat suporterii lui West Ham care i-au luat în colimator și pe patronii clubului David Gold și David Sullivan, scandând: „Noi nu mai suntem West Ham”.

Burnley s-a impus la Londra cu 3-0 iar criza de la West Ham a atins cote maxime după ce echipa ciocănarilor este la un pas de retrogradare.

sursa foto: sport.ro