O dată în viață…

Nu de multe ori ți se întâmplă să fii acolo, în nebunia unui meci în care în primele 45 de minute se marchează 9 goluri! Mi s-a întâmplat mie și altor băieți de la Crișurile din Aleșd și Sântandrei și spectatorilor prezenți duminică, 18 noiembrie, pe Stadionul din Aleșd. În minutul 3 era deja 2-0 pentru gazde. Nu știu cum s-a făcut 2-2 foarte repede, până prin minutul 13. Apoi, repede, 4-2 pentru gazde. Apoi, ce să vezi? 4-3. Pun aleșdanii mingea la centru și gol la fază următoare: 5-3, apoi, pe final de repriză… 5-4! La pauză am rugat băieții să nu mai înscrie atât de mult că nici arbitri din Ungaria și nici nea Nicu Răcuciu nu au atâta maculatură liberă să scrie marcatorii. Tot la pauză am rugat doi spectatori, câte unul din fiecare tribună, să țină scorul, ca să nu-l pierdem… După pauză băieții m-au ascultat iar lucrurile s-au mai liniștit. S-a mai marcat, câte o dată, în fiecare poartă: 6-5… 11 goluri într-un meci. cam câte s-au marcat în toată etapa în celelalte jocuri.