Luceafărul – Astra se joacă la Sânmartin; Un bilet costă 25 de lei; Meciul e transmIs la TV

Meciul dintre Luceafărul și Astra, din 16-imile Cupei României, se va disputa joi, 27 septembrie, pe Arena Luceafărul din Sânmartin, Meciul va începe la ora 16:00 iar un bilet de intrare costă 25 de lei cu precizarea că femeile și copii au intrare liberă. Partida va fi transmisă la TV de Digisport, Look Sport și Telekom Sport.

Vă reamintim că cele două echipe s-au întâlnit acum două sezoane, în optimi, atunci victoria revenind Astrei, cu 3-1, într-un joc disputat le Stadionul FC Bihor.

Meciul se dispută într-o singură manșă. Dacă rezultatul va fi egal după 90 de minute se va intra în prelungiri unde echipele mai au dreptul la o schimbare, e lângă cele trei. Dacă și după 120 de minute va fi egal se vor executa lovituri de departajare.

LUCEAFĂRUL – După opt etape ocupă locul 14 în clasamentul Ligii 2 cu 8 puncte.

ASTRA – Este singura echipă neînvinsă în Liga 1 unde ocupă poziția secundă, cu 17 puncte în nouă etape.

6,50 este cota la casele de pariuri pentru un succes al Luceafărului.