Liga 5. Etapa 13 (ultima a turului): Progresul Sâniob acumulează primul punct! CAO: 13 din 13

Ultima etapă a turului a adus și a 13-a victorie a liderului incontestabil, CAO, care a dispus cu 4-0 de Voința Suplac. Dinamo Leonardo a punctat iarăși de șase ori într-un meci, acum în deplasare, cu Slovan, unde gazdele au rezistat doar prima repriză. La pauză echipa antrenată de George Zima conducea cu 1-0. Golul lui Ionuț Coste a adus Aștileului trei puncte în derbyul pentru podium cu Șuncuiușul în primul meci al zilei de duminică. Locadin Țețchea, după o serie bună, a înregistrat un eșec la scor,pe propriul teren, în fața Cetății Bihara: 2-5. Condusă la pauză cu 0-1 de Progresul Sâniob, Foresta a egalat și a avut ocazia victoriei însă a ratat un penalty în minutul 88 iar Progresul obține primul punct în actuala stagiune! Vecina de clasament a Prgoresului, Toldy, a învins pe LPS Bihorul într-un meci cu zece goluri!

Liga 5. Etapa 13 (ultima a turului de campionat)

3 Inter Aştileu 12 9 1 2 39-21 28p +10
4 Minerul Şuncuiuş 13 9 0 4 46-22 27p +9
5 Foresta Tileagd 13 6 3 4 40-26 21p +3
6 Voinţa Suplac 12 6 2 4 37-23 20p +2
7 Locadin Ţeţchea 13 6 1 6 38-38 19p -2
8 Cetatea Biharia 13 6 1 6 25-32 19p -2
9 AS Vadu Crișului 13 5 1 7 22-33 16p -2
10 CSC Viitorul Bratca 13 4 1 8 25-39 13p -8
11 LPS Bihorul 13 4 0 9 30-62 12p -9
12 AS Slovan Valea Cerului 13 2 2 9 15-35 8p -10