Liga 4. Șase echipe în ”trei puncte”. Partida de la Livada a fost întreruptă la pauză

Liga 4 a programat sâmbătă și duminică, partidele primei etape din retur. CSC Sânmartin și-a păstrat cele patru puncte avantaj față de CAO. La rândul ei CAO prin succesul categoric cu CS Oșorhei a mărit avansul față de a treia clasată. Altfel, între locul 3 și locul 8 avem nu mai puțin de șase echipe în ”trei puncte”.

La Livada, la pauză, scorul era Unirea Livada – FC Universitatea 0-1. Partida nu s-a mai reluat după o altercație, la vestiarul arbitrilor. Deocamdată, organele în măsură, anchetează ce s-a întâmplat în pauza partidei și evenimentele care s-au petrecut la plecarea arbitrilor. VOM REVENI CU INFORMAȚII.