Liga 4. Etapa 15. Final de tur. Sînmartinul este lider; Crișul Sântandrei învinge Bihorul Beiuș în derby-ul ultimei etape din 2017

*Ultima etapă a turului din Liga 4 a fost închisă de jocul ”de pe podium” dintre Crișul Sântandrei și Bihorul Beiuș. Au învins băieții antrenați de Gheorghe Ghiț, cu 1-0. Gazdele au nimerit de două ori barele porții beiușene iar Bundea a ratat o ocazie monumentală. Mai rămânea doar ca beiușenii să înscrie în prelungiri golul victoriei și s-ar fi repetat istoria meciului cu Valea lui Mihai. Nu a fost așa pentru că, revenit după o accidentare care la sâcâit o bună perioadă de timp, Răzvan Giura a marcat golul victoriei.

*CSC Sânmartin încheie turul campionatului pe prima poziției a clasamentului. Liderul și-a consolidat poziția după succesul extern de la Alparea, unde s-a impus cu 4-0. Toate cele patru goluri au fost realizate de jucătorii cu sarcini defensive! Au marcat doi fundași centrali și un mijlocaș defensiv.

*În prologul etapei Viitorul Borș a câștigat duelul cu Unirea Valea lui Mihai. Gergely s-a aflat, din nou,pe lista marcatorilor însă Ovezehe este omul meciului grație ”dublei” realizate.

*În absența jucătorului Mădălin Popa (suspendat), antrenorul Mădălin Popa a fost nevoit să improvizeze și l-a trimis fundaș central pe golgheterul Daniel Toma! Acesta a jucat perfect și în acest rol. Gazdele au punctat, de două ori, pe finalul partidei, minutele 89 și 90+1

*CS Diosig a avut 1-0 cu lanterna roșie după care băieții din ”Cou” au preluat conducerea (1-2). Diosigul a revenit la timonă până la pauză și s-a dezlănțuit în partea a doua când resursele de energie ale oaspeților s-au epuizat.

*Universitatea a început bine, cu 2-0 la pauză fiind egalată într-un interval de trei minute. Echipa antrenată de Lucian Stance a găsit drumul spre victorie după reușita lui Suwan.

*CSO Ștei n-a avut parte chiar de un joc lejer cu Dacia Gepiu. Șteienii au avut 1-0 și au închis meciul abia în prelungiri.

*Condusă din debut de joc Crișul Aleșd a obținut un succes de moral la finele turului, în fața grupării din Săcueni de care s-a apropiat la un punct în clasament și la două puncte de Salonta.