Liga 4. Etapa 11. VEZI AICI rezultatele, marcatorii și clasamentul

Olimpia Salonta a reușit să se impună, în fața Universității Oradea, scor 2-1. Oaspeții au încheiat meciul în zece, după eliminarea lui Andrei Ferik după un cumul de cartonașe galbene.

Execuțiile lui Iulian Cuc și Sorian au decis câștigătoarea derbyu-ui disputat la Sântion între CSC Sânmartin și Unirea Livada. ( http://www.bihorpenet.ro/video-liga-4-csc-sanmartin-castiga-derby-ul-cu-livada/)

CSO Ștei a ratat, pe mâna ei, șansa unei remize, prețioase pentru moral, la Diosig, în fața unei echipe bune a campionatului. Gazdele au condus cu 1-0, oaspeții au egalat și au avut o șansă uriașă prin Oncică, care singur, singurel, a nimerit bara pentru ca Sergiu Popa să aducă victoria Diosigului, la numai câteva minute după reușita de 1-1 a oaspeților.

CAO s-a impus la scor după o primă repriză în care Aleșdul a reușit să reziste. Sergiu Ciocan a marcat de cinci ori… Una manita cum s-ar spune…

Din nou unul din frații Zadori, de data aceasta Emeric, a marcat în prelungiri pentru Viitorul Borș, după ce Akos a înscris în primul sfert de oră.

Sâmbătă, 3 noiembrie

CSC Sânmartin – Unirea Embrak Livada 2-0 (0-0)

Au marcat: Cuc 71, Sorian 86

Olimpia Salonta – Universitatea Oradea 2-1 (1-0)

Au marcat: Tamaș Palyanus 40, Perț 70/Coman 75

CS Diosig Bihardioszeg – CSO Ştei 2-1 (1-0)

Au marcat: Mangra 32, Sergiu Popa 70/Dumbrăveanu 67

CAO 1910 Oradea – Crişul Aleşd 8-2 (2-1)

Au marcat: Junc 29, Ciocan 38, 63, 74, 76, 84 p, Bartok 65, Bălăiban 77/Rus 45, Mândrilă 54

CS Săcueni – Viitorul Borş 0-2 (0-1)

Au marcat: Akos Waritz 12, Imi Zadori 90+5