Liga 4. Etapa 1. Rezultate, Marcatori. CS Oșorhei câștigă derbyul cu CAO; ”U” pierde acasă…

Sezonul 2018-2109 al Ligii 4 a debutat cu partida dintre CSO Ștei și Crișul Sîntandrei, încheiată cu victoria oaspeților cu 1-0 după golul reușit, în debut de meci, de Cosmin Lascu. Tot cu 1-0 s-a impus si Bihorul Beiuș în jocul cu Crișul Aleșd, cu un gol extrem de important semnat de fostul jucător al Glorie Căbești, Laurențiu Alb la nouă minute după reluare. Derby-ul dintre CS Oșorhei și CAO a fost de excepție mai ales ca evoluție a scorului: 2-0, 2-2 și apoi 3-2 pentru gazdele din Oșorhei. Viitorul Borș a marcat de șase ori cu Mădărasul. Toate cele cinci goluri ale partidei de la Universitate s-au marcat în prima repriză.

Viitorul Borş – CS Mădăras 6-2 (4-0)

Au marcat: Cr. Tătar 5, 49, E. Zadori 7, Nistor 14 ag, Robi Gergelz 28, Akos Waritz 54/V. Petrică 57 pen, Raul Pușcaș 73

Bihorul Beiuş – Crişul Aleşd 1-0 (0-0)

A marcat: Laurențiu Alb 54

Universitatea Oradea – Unirea Livada 2-3 (2-3)

Ora 16:00 seniorii – ora 18:00 juniorii