Debut cu stângul: Sportul Stud. Corona Braşov – CSM Digi 8-7

Eşec neaşteptat pentru CSM Digi Oradea la debutul oficial în 2018. Formaţia antrenată de Dorin Costrăş a cedat cu scorul de 8-7 primul joc din dubla confruntare cu Sportul Studenţesc Corona Braşov, disputat în deplasare.
Partida ce a contat pentru runda inaugurală a returului sezonului regulat s-a desfăşurat sub nota echilibrului. Oradea a câştigat primul sfert cu 2-1, însă până la pauza mare, Sportul a preluat conducerea, 4-3. La adăpostul avantajului fragil, gazdele au făcut un joc perfect şi au încheiat la egalitate următoarele două sferturi care în final le-au adus prima victorie din an. Oradea a plătit tribut şi ratării a unei aruncări de la cinci metri, la scorul de 8-6. Cel mai bun marcator al formaţiei orădene, care a fost Roland Szabo, autor a trei goluri.
Meciul revanşă este programat mâine, de la ora 11.