CSM CSU Oradea câștigă în deplasarea de la Timba

Victorie fără dubii pentru CSM CSU Oradea în deplasarea de la Timișoara cu Timba. Orădenii au reușit să bată ”suta” de puncte marcate și să se impună, așa cum era de așteptat, de o manieră categorică: 105-74. Gazdele au ținut destul de aproape în primul sfert: Timba – Oradea 20-27 iar la pauză orădenii aveau un avantaj de 12 puncte: 44-56. Mai mult bănățenii au venit la 10 puncte după sfertul 3: 69-79 însă ultima parte a meciului a fost la discreția echipei orădene care a funcționat perfect în apărare (doar patru puncte primite) și a zburdat pe atac pentru o diferență finală de  31 de puncte: 74-105.

Muha Pasalici a fost MVP-ul jocului cu cele 27 de puncte marcate, urmat de Denison 18, Richard 14, Gajovici 11 și Kariniauskas 10. Principalele guri de foc ale Timbei au fost Damjan Kandici cu 18 puncte și Kovacevici cu 16.