CM Rusia 2018

REZULTATE TEHNICE. RUSIA 2018

Grupa A:

Rusia – Arabia Saudită 5-0 (2-0)

Moscova, Lujniki; Au marcat: Gazinsky 12, Cheryshev 43; 90+1, Dzyuba 71, Golovin 90+4

Egipt – Uruguay 0-1 (0-0)

Ekaterinburg; A marcat: Gimenez 89

Rusia – Egipt 3-1 (0-0)

Sankt Petersburg; Au marcat: Fathy 47 ag, Cheryshev 59, Dzyuba 62/Salah 73pen

1. Rusia 2 2 0 0 8:1 6
2. Uruguay 1 1 0 0 1:0 3
3. Egipt 2 0 0 2 1:4 0
4. Arabia Saudită 1 0 0 1 0:5 0

20 iunie, ora 18:00 – Uruguay – Arabia Saudită (Rostov-pe-Don)

25 iunie, ora 17:00 – Uruguay – Rusia (Samara)

25 iunie, ora 17:00 – Arabia Saudită – Egipt (Volgograd)

Grupa B:

Maroc – Iran 0-1 (0-0)

Sankt Petersburg; A marcat: Bouhaddouz 90+5ag

Portugalia – Spania 3-3 (2-1)

Soci; Au marcat: Cr. Ronaldo 4 pen, 44, 88/Diego Costa 24, 55, Nacho 58

Portugalia – Maroc 1-0 (1-0)

Moscova, Lujniki; A marcat: Cr. Ronaldo 4

1. Portugalia 2 1 1 0 4:3 4
2. Iran 1 1 0 0 1:0 3
3. Spania 1 0 1 0 3:3 1
4. Maroc 2 0 0 2 0:2 0

20 iunie, ora 21:00 – Iran – Spania (Kazan)

25 iunie, ora 21:00 – Spania – Maroc (Kalinigrad)

25 iunie, ora 21:00 – Iran – Portugalia (Saransk)

Grupa C:

Franţa – Australia 2-1 (0-0)

Kazan; Au marcat: Griezmann 58 pen, Pogba 81/Jedinak 62 pen

Peru – Danemarca 0-1 (0-0)

Saransk; A marcat: Poulsen 59

1. Franţa 1 1 0 0 2:1 3
2. Danemarca 1 1 0 0 1:0 3
3. Australia 1 0 0 1 1:2 0
4. Peru 1 0 0 1 0:1 0

21 iunie, ora 15:00 – Franţa – Peru (Ekaterinburg)

21 iunie, ora 18:00 – Danemarca – Australia (Samara)

26 iunie, ora 17:00 – Danemarca – Franţa (Moscova, Lujniki)

26 iunie, ora 17:00 – Australia – Peru (Soci)

Grupa D:

Argentina – Islanda 1-1 (1-1)

Moscova, Spartak; Au marcat: Aguerro 19/ Finnbogason 23

Croaţia – Nigeria 2-0 (1-0) 

Kalinigrad; Au marcat: Etebo 32ag, Modrici 71 pen

1. Croaţia 1 1 0 0 2:0 3
2. Islanda 1 0 1 0 1:1 1
3. Argentina 1 0 1 0 1:1 1
4. Nigeria 1 0 0 1 0:2 0

21 iunie, ora 21:00 – Argentina – Croaţia (Novgorod)

22 iunie, ora 18:00 – Nigeria – Islanda (Volgograd)

26 iunie, ora 21:00 – Islanda – Croaţia (Rostov)

26 iunie, ora 21:00 – Nigeria – Argentina (Sankt Petersburg)

Grupa E:

Costa Rica – Serbia 0-1 (0-0)

Samara; A marcat: Kolarov 56

Brazilia – Elveţia 1-1 (1-0)

Rostov; Au marcat: Coutinho 20/Zuber 50

1. Serbia 1 1 0 0 1:0 3
2. Elveţia 1 0 1 0 1:1 1
3. Brazilia 1 0 1 0 1:1 1
4. Costa Rica 1 0 0 1 0:1 0

22 iunie, ora 15:00 – Brazilia – Costa Rica (Sankt Petersburg)

22 iunie, ora 21:00 – Serbia – Elveţia (Kalinigrad)

27 iunie, ora 21:00 – Serbia – Brazilia (Moscova, Spartak)

27 iunie, ora 21:00 – Elveţia – Costa Rica (Novgorod)

Grupa F:

Germania – Mexic 0-1 (0-1)

Moscova, Lujniki; A marcat: Lozano 35

Suedia – Coreea de Sud 1-0 (0-0)

Novgorod; A marcat: Granqvist 65pen

1. Suedia 1 1 0 0 1:0 3
2. Mexic 1 1 0 0 1:0 3
3. Germania 1 0 0 1 0:1 0
4. Coreea de Sud 1 0 0 1 0:1 0

23 iunie, ora 18:00 – Germania – Suedia (Soci)

23 iunie, ora 21:00 – Coreea de Sud – Mexic (Rostov)

27 iunie, ora 17:00 – Mexic – Suedia (Ekaterinburg)

27 iunie, ora 17:00 – Coreea de Sud – Germania (Kazan)

Grupa G:

Belgia – Panama 3-0 (0-0)

Soci; Au marcat. Mertens 47/Romelu Lukaku 69, 75)

Tunisia – Anglia 1-2 (1-1)

Volgograd; Au marcat: Sassi 35 pen/Kane 11, 90+1

1. Belgia 1 1 0 0 3:0 3
2. Anglia 1 1 0 0 2:1 3
3. Tunisia 1 0 0 1 1:2 0
4. Panama 1 0 0 1 0:3 0

23 iunie, ora 15:00 – Belgia – Tunisia (Moscova, Spartak)

24 iunie, ora 15:00 – Anglia – Panama (Novgorod)

28 iunie, ora 21:00 – Anglia – Belgia (Kalinigrad)

28 iunie, ora 21:00 – Panama – Tunisia (Saransk)

Grupa H:

Polonia – Senegal 1-2 (0-1)

Moscova, Spartak; Au marcat Krykowiak 86/Cionek 37ag, Niang 60

Columbia – Japonia 1-2 (1-1)

Saransk; Au marcat: Quintero 39/Nagawa 6 pen, Osako 73

1. Senegal 1 1 0 0 2:1 3
2. Japonia 1 1 0 0 2:1 3
3. Polonia 1 0 0 1 1:2 0
4. Columbia 1 0 0 1 1:2 0

24 iunie, ora 18:00 – Japonia – Senegal (Ekaterinburg)

24 iunie, ora 21:00 – Polonia – Columbia (Kazan)

28 iunie, ora 17:00 – Senegal – Columbia (Volgograd)

28 iunie, ora 17:00 – Japonia – Polonia (Samara)

Optimile de finală se vor disputa după următorul program:

30 iunie, ora 17:00 – locul 1 grupa C – locul 2 grupa D (Kazan)

30 iunie, ora 21:00 – locul 1 grupa A – locul 2 grupa B (Soci)

1 iulie, ora 17:00 – locul 1 grupa B – locul 2 grupa A (Moscova, Lujniki)

1 iulie, ora 21:00 – locul 1 grupa D – locul 2 grupa C (Novgorod)

2 iulie, ora 17:00 – locul 1 grupa E – locul 2 grupa F (Samara)

2 iulie, ora 21:00 – locul 1 grupa G – locul 2 grupa H (Rostov-pe-Don)

3 iulie, ora 17:00 – locul 1 grupa F – locul 2 grupa E (Sankt Petersburg)

3 iulie, ora 21:00 – locul 1 grupa H – locul 2 grupa G (Moscova, Spartak)

Sferturi de finală:

6 iulie, ora 17:00 – câştigătoarea meciului 1 din optimi – câştigătoarea meciului 2 din optimi (Novgorod)

6 iulie, ora 21:00 – câştigătoarea meciului 6 din optimi – câştigătoarea meciului 5 din optimi (Kazan)

7 iulie, ora 17:00 – câştigătoarea meciului 8 din optimi – câştigătoarea meciului 7 din optimi (Samara)

7 iulie, ora 21:00 – câştigătoarea meciului 3 din optimi – câştigătoarea meciului 4 din optimi (Soci)

Semifinale:

10 iulie, ora 21:00 – câştigătoarea meciului 2 din sferturi – câştigătoarea meciului 1 din sferturi (Sankt Petersburg)

11 iulie, ora 21:00 – câştigătoarea meciului 4 din sferturi – câştigătoarea meciului 3 din sferturi (Moscova/Lujniki)

Finala ”mică”:

14 iulie, ora 17:00 – echipa învinsă în semifinala 1 – echipa învinsă în semifinala 2 (Sankt Petersburg)

Finala

15, iulie, ora 18:00 – câştigătoarea semifinalei 1 – câştigătoarea semifinalei 2 (Moscova/Lujniki)

GOLGHETERI:

3 goluri: Cristiano Ronaldo (Portugalia)
2 goluri: Denis Ceryshev (Rusia), Diego Costa (Spania), Romelu Lukaku (Belgia), Harry Kane (Anglia)

sursa foto: arq.ro

Related posts